KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Yamaha odhalila svůj stroj MotoGP 2009

Tisková zpráva Fiat Yamaha Teamu
Yamaha odhalila svůj stroj MotoGP 2009
02.02.2009
 

Továrna Yamaha odhalila dnes ve virtuální prezentaci svůj stroj i tým, se kterým se postaví vstříc obhajobě všech vítězství z roku 2009.

Ještě před testy v Sepangu proběhla speciální online prezentace na oficiálním webu továrního týmu Fiat Yamaha (www.yamahamotogp.com), kde byl představen v zajímavých videosekvencích nejen nový stroj YZR M1, ale postupně také oba jezdci týmu, i samotný realizační sbor.

„Měl jsem již možnost vyzkoušet prototyp verze 2009 po Valencii, ale i při testech v Jerezu, kde jsem s tímto motocyklem jezdil rychle,“ říká na adresu nové Yamahy YZR M1 Ital Valentino Rossi. „Jsme ovšem na začátku práce, a i když se na této motorce cítím již dobře, musíme na jejím vývoji pracovat až do poloviny dubna, kdy začíná šampionát. Rok 2008 byl velmi těžký, protože za cílem vyhrát jsem musel dát hodně svého jezdeckého umění. Myslím, že v roce 2009 to bude ještě těžší, protože moji soupeři, kteří utrpěli porážku, mi budou chtít vše vrátit.“

Přestože jsou nyní oba motocykly jezdců týmu Fiat Yamaha vybavení stejnými pneumatikami, bude i nadále mezi nimi stát v boxech zeď. Na druhém konci tohoto boxu bude opět mladý, dvojnásobný Mistr světa třídy 250cc Jorge Lorenzo ze Španělska.

„Bude to obtížné, protože nemám zkušenosti z této třídy bojovat o titul,“ říká Lorenzo na otázku svého možného útoku na post týmové jedničky. „Především je zde šampión Valentino Rossi, kdo je se mnou v boxu a kdo je teoreticky velký favorit. Navíc jsou zde celkem tři jezdci, kteří mě vloni celkově porazili, ale každopádně jsem připravený o titul bojovat. Myslím, že lidé více očekávají například od Pedrosy, Stonera, či Valentina. Je sice pravda, že jsem loňský rok začal skvěle, vítězstvím v mém teprve třetím závodě, ale letos to nemusí být stejné. Každý rok je něco jiného, například letos máme nová pravidla o pneumatikách a ty můžou vše ztížit. Budu na sobě tvrdě pracovat, abych se jednoho dne stal Mistrem světa, to je i můj cíl.“


Další články sekce