KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Yamaha pracuje na Rossiho startu ve WSBK

Foto: Yamaha
Yamaha pracuje na Rossiho startu ve WSBK
01.01.2009
 

Podle serveru autosport.com pracuje továrna Yamaha na možnosti nasadit Valentina Rossiho do některého ze závodu World Superbike.

Spekulace o možném startu Itala Valentina Rossiho v některém ze závodu WSBK dostala další impuls. Podle serveru AutoSport.com dělá továrna Yamaha maximum v záležitosti posadit Mistra světa MotoGP 2008 do sedla stroje R1 a vyslat ho vstříc souboji s legendou superbikového závodění Troy Baylissovi.

„Není to snadné, ale závodní oddělení dělá vše proto, aby připravilo motocykl pro Valentina Rossiho,“ říká podle autosportu manažer týmu Fiat Yamaha Davide Brivio. „Problém je, že motorka je zcela nová a tím je vše složitější. Uvidíme, jestli bude nakonec uskutečněno Valentinovo velké přání.“

Již dříve se k celému souboji vyjádřil i Troy Bayliss, jenž nejenže naznačil, že by celá záležitost stála továrnu Ducati milion Euro, ale i to, že je bezpochyby přesvědčen o tom, že by motocykl Yamaha YZF R1 nedělal Valentinu Rossimu žádné problémy.

Zda se souboj skutečně odehraje, není samozřejmě vůbec jisté, stejné jako to, v jaké podobě by souboj proběhl. Jednou z velmi diskutovanou variantou je totiž i možnost souboje jednoho na jednoho, tedy pouze Rossiho proto Baylissovi. Každopádně jako první možné datum je uváděn závod WSBK v katarském Doha.
Další články sekce