KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Yamaha přijíždí s cílem udržet vedení

Tisková zpráva Yamaha Racing
Yamaha přijíždí s cílem udržet vedení
24.09.2009
 

Udržet si vedoucí postavení v Mistrovství světa Superbike, to je cíl továrního týmu Yamahy pro nadcházející závod na okruhu Imola.

Ben Spies dokončil na německém okruhu Nürburgring svůj lov po Noriyuki Hagovi a poprvé ve své kariéře se posadil do křesla vedoucího jezdce světového šampionátu, i když z jeho předchozí kariéry dobře zná tlaky na vedoucí jezdce, byť v tomto případě národního šampionátu. Nyní je před ním náročný úkol udržet toto postavení. První část tohoto úkolu proběhne o víkendu na okruhu Enza a Dina Ferrari v italské Imole.

„Těším se na jízdu po okruhu, kde jsme v létě již testovali,“ říká Texas Terror Ben Spies. „Během toho testu jsme udělali hodně práce, takže tohle by mohl být dobrý víkend. Nemáme tak velký náskok na čele celkové klasifikace, takže nesmíme polevit. Jezdit jako vedoucí jezdec šampionátu pro mě není nové, již jsem v této situaci byl, takže co se týká mne, tak já chci v Imole vyhrát oba závody. Víme, že tohle je dobrý okruh pro návrat Ducati, v minulosti byl pro ně okruh dost úspěšný, takže to bude těžké. Řekl bych ale, že máme dobrý materiál a tým také dobře pracuje, takže můžeme pomýšlet na dobré výsledky.“

Na okruhu v Imole již testoval i druhý jezdec týmu Tom Sykes, který tak může hned od prvního tréninku pracovat na nastavení jeho motocyklu a snažit se dosáhnout na co nejlepší výsledek v nedělních závodech.

„Do Imoly se opravdu těším,“ říká Tom Sykes. „Dva dny jsem tam testoval a s tím, co jsme se tam dozvěděli, mám důvěru do těchto závodů. Jsem opravdu připravený jezdit na špici a ochutnat pak i to šampaňské. Věřím, že bych to mohl dokázat. Tenhle okruh mi hodně připomíná dráhy u nás doma, je hrbolatý, nahoru a dolu, jedete a vidíte baráky, myslím, že mi to tam půjde.“


Další články sekce