KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Yamaha řádí v supercrossu

Tisková zpráva Czech Endurance Cup
Yamaha řádí v supercrossu
12.02.2008
 

Tovární jezdci Yamahy Chad Reed a Jason Lawrence jsou v AMA / FIM Supercrossu k neporažení, v San Diegu opět slavili vítězství v obou kategoriích.

Své čtvrté vítězství v řadě a páté z letošních šesti závodů, získal před 64 tisíc nadšených diváků australský jezdec Chad Reed, jenž tak opět nenalezl přemožitele z řad svých protivníků. Na dráze v Qualcomm Stadion Reed zpočátku finálového závodu bojoval s Davied Millsapsem a jeho Hondou, nicméně ve druhé polovině závodu již měla zcela navrch Reedova modrá YZ450F, která ho nakonec dovedla do cíle s náskokem necelých tří sekund.

 

„Celý den to bylo špatné, jsem rád, že jsem nakonec toto vítězství získal,“ říkal po závodě spokojený, ale velmi unavený Chad Reed. „Dobře jsem odstartoval, ale David mě předjel. Věděl jsem, že se ho musím držet a tak jsem několik kol jezdil za ním. Nakonec jsem se ho pokusil předjet a pak i ujet. Získal jsem docela solidní náskok, ale ztratil jsem koncentraci a tím i ten získaný náskok. Vybičoval jsem si k dobrému finiši a získal další vítězství v San Diegu. Vyhrál jsem tak všechny závody v Kalifornii a nemyslím, že se to již někomu podařilo!“

 

Rostoucí forma Jasona Lawrence v závodě dvěstěpadesátek ukázala, že je tento jezdec v současné době k neporažení. Po vítězství v sobotním závodě se dokonce dvacetiletý tovární jezdec Yamahy dostal na vedoucí pozici v celkovém hodnocení letošního AMA Supercross Lites, kde má dva body náskoku na druhého Ryana Dungeye z továrního týmu Suzuki.

 

„Startoval jsem z osmnácté brány a to znamenalo, že pojedu do první zatáčky z vnějšku. Nevím jak, ale do první zatáčky jsem se dostal jako první, trochu mě zarazilo, že jsem před sebou nikoho neviděl. Od té doby jsem se soustředil pouze na dobrou jízdu bez havárie. Koutkem oka jsem sledoval jak si stojí Dungey a viděl jsem, že i tady havaroval. To byl třetí závod v řadě, kdy jel pod tlakem a kdy to nezvládl a tak jsem na čele šampionátu, který se samozřejmě pokusím vyhrát.“

 

 

Další články sekce