KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Yoshimura odkládá vstup do WSBK o rok

Foto: Yoshimura Suzuki
Yoshimura odkládá vstup do WSBK o rok
25.11.2009
 

Oproti původním zprávám vstoupí tým Yoshimura Suzuki do WSBK o rok později, tedy až v roce 2011.

Přestože původní informace hovořily o kompletní sezoně již v roce 2010, vše je nakonec jinak. Jak potvrzují internetové stránky japonského výrobce výfuků, jeho tým Yoshimura Suzuki bude v roce 2010 nasazen pouze do vybraných závodů WSBK s tím, že o vstupu do tohoto šampionátu se jedná. Plánované datum je pak rok 2011.

V sezoně 2010 by v Mistrovství světa Superbike měl tým Yoshimura Suzuki startovat ve třech závodech (Phillip Island, Portimao, Magny Cours), v jednání jsou další dva starty. Vše závisí na uvolnění japonského jezdce Yukio Kagayami z jeho týmu v britském superbikovém šampionátu, protože právě on by měl být tím, kdo bude stroj Yoshimura Suzuki vodit ve světové sérii.

Problém však může nastat ohledně používaného materiálu. Pokud Yoshimura vstoupí v roce 2011 opravdu do WSBK, pak se bude muset vyřešit problém mezi továrnou Suzuki a majitelem týmu Alstare Suzuki, panem Francisem Battou, který má od japonského výrobce danou „jakousi“ exkluzivitu k dodávání tovární podpory. Tu ovšem již mnoho let dostává v plné výši i tým Yoshimura Suzuki, což se samozřejmě nebude Battovi líbit, vždyť by tak měl na svém hřišti velkého rivala, který by mu mohl odtrhávat sousta z jeho „koláče“...


Další články sekce