KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 29. května do 4. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Yoshimura Suzuki do WSBK 2010

Foto: Yoshimura
Yoshimura Suzuki do WSBK 2010
23.11.2009
 

Již před měsícem jsme vás informovaly o prvních krocích závodního týmu Yoshimura Suzuki s cílem vstupu do WSBK 2010, dnes Vám může oznámit, že s velkou pravděpodobností uvidíme na startu Mistrovství světa Superbike další tovární tým japonské Suzuki.

Pan Fujio Yoshimura, ředitel Yoshimura Japan Co Ltd, oznámil, že s největší pravděpodobností přemístí svůj tým z japonského šampionátu do Mistrovství světa Superbike, kde by měli jeho jezdci nastoupit již v příští sezoně.

„I přes současnou krizi v Japonsku, jsou pro nás závody součástí naší kultury již 60 let,“ říká šéf jednoho z nejváženějšího výrobce výfuků nejen v Japonsku. „Přes 50 let naše společnost podporuje závody na několika frontách a od roku 1978 ve spojení s továrnou Suzuki. Rozhodli jsme se tedy, udělat důležitý krok kupředu pro nás všechny v Yoshumure – budeme závodit v Mistrovství světa. Pro Youshimuru to bude zcela nová výzva. Doufáme, že budeme mít podporu všech našich partnerů a fanoušků v naší snaze stát se číslem jedna ve WSBK.“

Jezdecké složení pro superbikový tým nasazený do světového šampionátu zatím nebylo oznámené, nicméně všeobecně se počítá s tím, že by to mělo být japonské duo vybrané ze trojice aktuálních jezdců. Pravděpodobně jisté místo bude mít letošní druhý jezdec japonského národního šampionátu superbiků Daisaku Sakai, kterého doplní někdo z dvojice Nobuatsu Aoki a Kazuki Tokudome.


Další články sekce