KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. května do 22. květen 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Yoshimura Suzuki vyhrála 300 km v Suzuce

Text: Jiří Mikšík, Foto: Suzuki
10.06.2008
 

Generálku na závod 8 hodin v Suzuce vyhrála v neděli dvojice na motocyklu Suzuki, Japonci Yukio Kagayama a Kosuke Akiyoshi.

Poslední generálkou před prestižním závodem "Road to 8 Hours" byl závod na 300 km. V kvalifikaci se nejvíce dařilo páru Yoshimura-Suzuki ve složení Kosuke Akiyoshi/Yukio Kagayama před dvojici Ryuichi Kiyonari/Carlos Checa (DREAM Honda Racing Team).

Samotný závod byl hned po startu po kolizi 8 jezdců znovu ještě jednou odstartován a do vedení se dostal Ryuichi Kiyonari před Daisaku Sakaiem a Kosuke Akiyoshim. Ve 4. kole se dostal do čela Akiyoshi a až do vystřídání si nedal vedení nikým odebrat. Jeho partner Yukio Kagayama vystřídal po 25 kolech Akiyoshiho a to s náskokem 25 sekund na Carlose Checu, který vystřídal v sedle Hondy Kiyonariho. 

Carlos Checa sice neustále snižoval náskok Yukia Kagayamy, ale přece jen mu v cíli chybělo 2,336 sekund, aby nakonec vyhrál. Kdyby ho nezdrželi jezdci, předjíždění o celé kolo, tak kdo ví...?

Místo třetí obsadili Daisaku Sakai/Atsushi Watanabe, jezdec Yamahy Katsuyuki Nakasuga jel celý závod sám a bylo z toho místo 4., dvojice Jonathan Rea/Yusuke Teshima (Honda) skončila jako 5.

"Chci vždy vyhrát a proto jsem zklamaný. Ale poprvé jsme jeli na na Bridgestonech a s úplně novým bikem. Když jsem jel jako druhý za Kagayamou, jel jsem opravdu na 100 %, bohužel jsem ztratil při předjíždění, a to mě stálo vítězství. Ale hlavní bylo, že jsme našli Setup pro 8-hodinovku.", řekl Španěl Carlos Checa. 

Výsledek závodu v Suzuce na 300 km:

1.    Kosuke Akiyoshi/Yukio Kagayama (Suzuki)
2.    Ryuichi Kiyonari/Carlos Checa (Honda)
3.    Daisaku Sakai/Atsushi Watanabe (Suzuki)
4.    Katsuyuki Nakasuga (Yamaha)
5.    Jonathan Rea/Yusuke Teshima (Honda)
6.    Akira Yanagawa (Kawasaki)
7.    Takeshi Tsujimura/Shinichi Ito (Honda)
8.    Tatsuja Yamaguchi/Cal Cruchlow (Honda)
9.    Kazuma Tsuda (Honda)
10.   Yuji Sato/Yuichi Takeda (Yamaha)

 


Další články sekce