KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Yoshimura Suzuki získává vítězství v Suzuce

Text: TZ FIM, Foto: Suzuki
Yoshimura Suzuki získává vítězství v Suzuce
28.07.2009
 

Japonský tým se již zapsal do historie přerušením téměř desetileté vítězné řady továrny Honda, když vyhrál v roce 2007. Tým ve složení Daisaku Sakai, Kasuki Tokudome and Nobuatsu Aoki letos vyhrál s náskokem jednoho kola před sestavou Kawasaki Trick Star Racing za kterou jezdil Hiloyasu Izutsu, Shinya Takeishi a Ryuji Tsuruta. Po fantastickém závěru skončil na třetím místě tým Honda Dream RT Sakurai s Takumim Takahashim a Chojunem Kameyou.

Další zajímavostí je to, že Kawasaki se dokázala dostat ná pódium tohoto prestižního závodu. Musíme se vrátit do roku 2000, abychom ve výsledcích našli zelený stroj na bedně a dokonce do roku 1993 pro poslední vítězství této značky.


Yamaha Austria Racing Team se také zapsala do historie umístěním jen těšně za stupni vítězů. Ztráta na třetí pozici činila jen jedno kolo. Igor Jerman, Steve Martin a Gwen Giabbani zaznamenali historicky nejlepší umístění v Suzuce pro tento tým a jsou extrémně blízko zisku letošního titulu. V následujících závodech totiž jde získat ještě 65 bodů a Yamaha Austria vede před italským týmem RT Racing o 64bodů v průběžném pořadí.


Další Suzuki přivedl po dlouhém boji o pódiové pozice do cíle na pátém místě tým Plot Faro Panthera ve složení Osamu Deguchi a Koji Teramoto. Za nimi přijely týmy Kawasaki Beet Racing, Honda Weider DD Boys with A-Style a Team Plus One & TSR.

Po startu z pole position skončil favorizovaný tým Honda FCC TSR na devátém místě. Očekávaný souboj mezi týmem Suzuki Yoshimura with Jomo a dvěma top Hondami, FCC TSR a Musashi Harc-Pro, se zkrátil na pouhých několik kol, když Kosuke Akiyoshi havaroval ve druhém kole a tým Honda Musashi Harc-Pro vyřadila havárie Tatsuyi Yamaguchiho po necelé půlhodině. To umožnilo týmu Yoshimura Suzuki ovládnout zbytek závodu.


Tým Honda Teluru Honeybee dokompletoval top 10, těsně před dvěma permanentními týmy. Jedním z nich byla nám dobře známá formace Yamaha BK Maco Moto Racing, která po zranění Victora Carrasca jela jen s Dani Ribalttou a Jasonem Pridmorem. Jejich ztráta na vítěze činila sedm kol a těsně za sebou nechali Yamahu týmu Phase One s Pedrem Vallcanerasem, Graemem Gowlandem a Damianem Cudlinem.

Další závod Qtel FIM Endurance World Championship se odehraje 12. a 13 září, kdy se ve Francii pojede slavný závod Bol d'Or na trati v Magny-Cours.

1. Yoshimura Suzuki with Jomo 12 (JPN/Suzuki/D. Sakai, K. Tokudome, N. Aoki ) 183 kol
2. Trick Star Racing 5 (JPN/Kawasaki/H. Izutsu, S. Takeishi, R.Tsuruta) - 1 kolo
3. Honda Dream Sakurai 2 (JPN/Honda/T. Takahashi, C. Kameya) - 1 kolo
4. Yamaha Austria 7 (AUT/Yamaha/I. Jerman, S. Martin, G. Giabbani) - 2 kola
5. Plot Faro Panthera 48 (JPN/Suzuki/O. Deguchi, K. Teramoto) - 3 kola
6. Beet Racing 9 (JPN/Kawasaki/O. Nishijima, K. Hasegawa, S. Karita) - 4 kola
7. Wider DD Boys with A-Style 44 (JPN/Honda/Y. Kodama, K. Tsuda) - 4 kola
8. Team Plus One & TSR 73 (JPN/Honda/S. Iwata,Y. Sugai, K. Watanabe) - 4 kola
9. FCC TSR Honda 1 (JPN/Honda/K. Akiyoshi, S. Ito, Y. Teshima) - 5 kol
10. Teluru Honeybee Racing 99 (JPN/Honda/H. Noda, T. Sekiguchi) - 5 kol
11. BK Maco Moto 14 (SVK/Yamaha/D. Ribalta, J. Pridmore) - 7 kol
12. Phase One Endurance 3 (GBR/Yamaha/ P. Vallcaneras, G. Gowland, D. Cudlin) - 7 kol
13. Team Etching Factory 15 (JPN.Yamaha/S. Takemi, Y. Usami, K. Adachi) - 8 kol
14. Honda Escargot & PGR 40 (JPN/Honda/N. Kuboyama, T. Nakatsuhara) - 8 kol
15. Honda Dream RT Wakayama 67 (JPN/Honda/ M. Ouchida, A. Yuzaki) - 10 kol


Další články sekce