KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Z Hagy by se měl stát mistr světa

Text: Jiří Mikšík, Foto: Petr Štola
Z Hagy by se měl stát mistr světa
31.03.2009
 

Týmový manager Ducati-Xerox David Tardozzi už pracoval s hodně Velkými ! Nyní by měl a chce udělat mistra světa z Noriyukiho Hagy.

Carl Fogarty, Troy Corser, Neil Hodgson, James Toseland  a Troy Bayliss – tito všichni vynikající motocykloví závodníci se stali u Ducati minimálně jednou mistry světa. A Noriyuki Haga má být ten další v řadě.

Ačkoliv Ben Spies vyhrál ze čtyř dosavadních závodů tři, tak Haga vede tabulku MS s náskokem 10 bodů. A na rozdíl proti Američanovi se zatím neodpustil ani jediné chyby (ten jak známo má na svém kontě už "0" z Phillip Islandu).

To je hodně překvapivé, neboť Japonec byl ve své kariéře doposud všechno jiné, než konstantní jezdec. "Je konstantě nekonstantní", říkalo se o něm v paddocku.

"V posledních závodech však ukázal Haga, že dokáže myslet i na mistrovství světa a jeho tabulku", je si vědom Tardozzi. "Když vidí, že nemůže vyhrát, tak na rozdíl od minulých sezón se spokojí i s druhým místem, místo toho, aby jako v minulosti spadl..Nori prostě ví, že Ducati mu sice dala k dispozici velmi dobrý motocykl, ale můžou být i dny, kdy jsou jiné motocykly lepší. A právě v takových závodech je potřeba nasbírat co nejvíce mistrovských bodů a hlavně neudělat žádnou chybu", okomentoval dosavadní výkony Hagy jeho týmový manažér David Tardozzi.


Další články sekce