KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 22. května do 28. května 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Za Hopkinse nepojede náhradník, tedy zatím...

Text: Jiří Mikšík, Foto: Kawasaki
Za Hopkinse nepojede náhradník, tedy zatím...
01.07.2008
 

Po těžkém pádu Johna Hopkinse v kvalifikaci během \"Dutch TT\" se pochopitelně diskutuje a diskutovalo, kdo Hoppera nahradí, pokud by nebyl fit pro následující závod Grand Prix Německa na Sachsenringu.

A zde je stanovisko toho nejpovolanějšího, závodního ředitele Kawasaki Racing, Michaela Bartholémyho: "Musíme počkat, jak se Johnovo zranění bude hojit. Musíme ovšem mluvit o štěstí, že se mu nestalo něco vážnějšího, když opustil sedlo svého motocyklu ve větší rychlosti, než je 250 km/h. Pokud by se zranění Hopkinse ukázalo vážnější a John by musel vynechat kromě Sachsenringu ještě závod Laguna Seca nebo snad i jiný, nahradil by ho někdo z dvojice Chaz Davies nebo Jamie Hacking."

Jen pro úplnost, kandidát číslo "1" Roger Lee Hayden je totiž bohužel také zraněn.

A co se týká novinářských "kachen", že Anthony West bude muset ještě během této sezóny uvolnit své místo v sedle motocyklu Kawasaki MotoGP, tak týmový šéf Bartholémy vysvětluje aktuální situaci a zároveń tím tuto kachnu popírá: "Anthony West má své místo do konce sezóny 2008 jisté. Právě v Doningtonu dokázal 7. místem v kvalifikaci a později 10. místem v závodě své schopnosti."

Mimochodem už v Mugellu říkal Michael Bartholémy, že stále věří ve Westův závodní potenciál a že si ho Kawasaki dlouhodobě připravuje.  

 


Další články sekce