KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Začalo tradiční Ducati Wrooom 2008

Text: Petr Štola; Foto: Ducati
Začalo tradiční Ducati Wrooom 2008
08.01.2008
 

Casey Stoner a Marco Melandri dnes představili nový stroj Ducati Desmosedici GP8.

Tradiční setkání továrního týmu Ducati Marlboro se zástupci tisku proběhlo opět pod názvem „Wrooom“ v lyžařském středisku Madonna di Campiglio nedaleko alpského města Trento.

 

Ve dvou dnech je takto každoročně prezentován tým šampionátu MotoGP. Dnes byla na programu nejen tisková konference s aktuálním Mistrem světa Casey Stonerem a jeho novým týmovým kolegou Marco Melandrim, ale i odhalení ledového závěsu, za kterým se skrýval nový model nejsilnějšího stroje té nejprestižnější motocyklové kategorie.

 

Zítra je naplánovaná tisková konference při které bude Claudio Domenicali (šéf Ducati Corse) odpovídat na otázky týkající se technických detailů nového motocyklu.

 

„Hodně se červenám,“ řekl dnes na tiskové konferenci Marco Melandri. „Jsem nesmírně šťastný, že jsem se stal součástí Ducati rodiny. Snil jsem o jízdě na Ducati od doby, kdy jsem jí viděl poprvé. Když jsem se včera poprvé oblékl do mé nové kombinézy, cítil jsem velké emoce. Jsem si vědom obrovské šance, kterou jsem letos dostal. Nebude to snadné, ale jsem připraven a odhodlán se do toho pustit naplno. Jsem šokován s jakou vervou lidé u Ducati pracují pro tento projekt, a to i když dosáhli na nejvyšší cíl – vítězství ve světovém šampionátu. Po mých prvních testech jsem dal zpětné informace týmovým inženýrům a oni pracovali na motocyklu, aby ho přizpůsobili mým požadavkům. Nyní se nemohu dočkat, až opět usednu na motocykl a vyrazím trénovat pro tuto sezónu.“

 

„Toto je báječná událost,“ řekl poté Casey Stoner. „Jsem šťastný, že zde mohu být, ačkoli jsem kvůli tomu musel slavit výročí mé svatby v letadle z Austrálie. Doufám, že se pobavím a také si trochu zalyžuji, možná také trochu zaběhám na lyžích. Nechci ovšem podstupovat nějaké přílišné riziko. Tato dovolená po našem posledním testu byla právě to, co jsem potřeboval. Také jsem potřeboval vyléčit mé zranění z testu v Jerezu. Nyní se cítím dobře, ale jak na tom jsem doopravdy uvidím až se poprvé posadím do sedla mého motocyklu. Jsem rád, že mohu zahájit sezónu na stejném motocyklu a ve stejném týmu. Je to poprvé od doby, kdy jsem začal závodit. Pokud jde o můj motocykl, nenavrhoval jsem žádné velké změny. Již máme konkurenceschopný stroj. Pouze budeme pracovat na několika detailech. Vítězství ve světovém šampionátu bylo pro mne velké zadostiučinění, byla to odměna mým rodičům, kteří v těžkých dobách vše obětovali ve prospěch mé kariéry. Nyní je to vše za mnou. Letos budu pokračovat ve své práci s cílem pokusit se navázat na mé loňské výsledky a snad i být trochu lepší a rychlejší.“


Další články sekce