KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Zajímavosti z MotoGP, včera z Misana

Text: Jiří Mikšík, Foto: Ducati Alice
Zajímavosti z MotoGP, včera z Misana
30.08.2008
 

Casey Stoner zajel sice včera suverénně nejlepší čas, ale k absolutní spokojenosti má hodně daleko. Loris Capirossi zůstává u Suzuki i na rok 2009. A proč jsou u Alice Ducati nyní všichni spokojení. O všem se dočtete v následujícím článku.

Casey Stoner zajel sice včera suverénně nejlepší čas, ale k absolutní spokojenosti má hodně daleko.

Ačkoliv jeho rozdíl na druhého Rossiho byl včera 0,418 vteřiny, tak musí řešit aktuální mistr světa problémy jiné. „Když jsem si včera před odpoledním tréninkem upravoval na zádech „protektor“, hrozně mě píchlo a zabolelo zápěstí. Při kontrole a rentgenovém snímku v Clinica Mobile bylo bohužel zjištěno, že se mi obnovilo zranění z roku 2003, tedy tehdy zlomená kůstka je opět zlomená. A to bez jakéholiv pádu. Jinak vše dle plánu, ovšem s tímto zraněním to nebude vůbec jednoduchý týden.“, říkal včera po tréninku tovární jezdec Ducati.

Loris Capirossi zůstává u Suzuki i na rok 2009.

Po třetím místě v Brně přesvědčil veterán Loris Capirossi všechny pochybovače, že má stále nárok na místo ve světě MotoGP. „Sice ještě není nic podepsané, ale je to pouze formalita“, řekl včera novinářům v Misanu muž, který stojí tento víkend na startu své 277. Grand Prix, což je absolutní rekord. Naproti tomu jeho dosavadní týmový kolega Chris Vermeulen stále ještě váhá…a s týmem Rizla Suzuki se doposud nedohodl...

A proč jsou v týmu Alice Ducati nyní všichni spokojení

Začátkem června musel týmový šéf Luis d´Antin opustit tým. Řeč byla o finančních nesrovnalostech. A od jeho odchodu to jde s týmem a jeho výsledky směrem nahoru. Na Sachsenringu dojel Sylvain Gunitoli šestý, Toni Elias v Laguna Seca sedmý a v Brně dokonce druhý. A proč to vše: “Zatímco Luis d´Antin létal nad závodním okruhem v helikoptéře, tak jezdci museli kroužit na závodní dráze se součástkami, které už své nejlepší doby měly dávno za sebou jako třeba převodová kolečka či brzdy”, říká jeden z mechaniků. A nástupce d´Antina, Fabiano Sterlacchini, dodává: “Nálada v týmu je nyní výborná, samozřejmě že i díky druhému místu Toni Eliase v Brně”.

 


Další články sekce