KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Zakletá čtrnáctka

TZ Kuby Smrže
Zakletá čtrnáctka
05.04.2009
 

I přesto, že Valencie patří mezi Jakubova oblíbená závodiště, nedá se rozhodně říci, že by se mu zde poslední dobou zrovna dařilo. Navíc se začíná zdát, že čtrnáctá pozice v cíli je mu zde už souzená.

Těžko říct, co zatím stojí, ale pokud zde Jakub za svou dobu působení v seriálu WSBK dojel do cíle, tak právě na této pozici. Letos vše napovídalo tomu, že Kuba může mířit mnohem výš, ale neustálý problém s nastavením předního pérování, na který se týmu po celý víkend nepodařilo najít lék vše značně zkomplikoval. V prvním závodě byl Jakub po relativně dobrém úvodu na dvanáctém místě, ale pak přišel v nájezdu do šesté zatáčky pád a s ním i další nápor na nedoléčené rameno z Kataru. V druhé jízdě se po složitém úvodu jihočeský jezdec dobrou stíhací jízdou probojoval na bodovanou pozici – právě tu čtrnáctou. Jakub tedy odjíždí z Valencie na průběžné šestnácté pozici s cílem spravit si chuť ve svém oblíbeném Assenu.

Jakub Smrž:
“Docela dobře se projevily změny, které jsme udělali na dnešní Warm Up. Týkaly se pérování a geometrie motorky – a vyplatilo se. První jízdu se mi podařilo rozjet docela dobře, jenže hodně jsem ztratil, když přede mnou spadl Johnathan Rea. Podařilo se mi včas zareagovat a Jonathanovi se vyhnout, ale při úhybném manévru jsem hodně ztratil a předjelo mne pár jezdců. Navíc se ukázalo, že během krátké doby v zahřívacím tréninku se nastavení nepodařilo optimálně doladit a po pár úvodních kolech se mi začal zavírat předek v nájezdu do levých zatáček. I když jsem se s tím snažil bojovat, nakonec z toho byl pád. Obnovil jsem si zranění ramene z Kataru a také ztratil body.

V druhé jízdě jsem bohužel nepočítal s tím, že nás budou tak dlouho držet na světlech a strašně jsem přehřál spojku, takže start pak nebyl vůbec ideální. Díky tomu jsem se zapletl mezi domácího Xause a Davida Checu a než se mi podařilo od nich odpoutat měl jsem už velkou ztrátu. Potom už bylo vše lepší a postupně jsem začal jezdit rychlejší kola a dohánět jezdce před sebou. Od půlky závodu se opět začala opakovat nervozita s předním kolem, která se stále stupňovala a tak jsem nakonec víceméně dojel na jistotu. Je to škoda, protože jsem propadl o další pozici v průběžném hodnocení a bodová ztráta na top ten se podstatně zvětšila. Teď musím rychle zapomenout, nechat trochu odpočinout namožené rameno a těšit se na Assen, kde chci navázat na začátek sezóny…

 


Další články sekce