KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Zástupci Dorny v Praze k jednání s parlamentem

Tisková zpráva Automotodromu Brno
Zástupci Dorny v Praze k jednání s parlamentem
02.07.2008
 

Nejvyšší zástupci španělské společnosti Dorna Sports, která je pořadatelem seriálu Mistrovství světa silničních motocyklů, přijedou ve čtvrtek 3.července do Prahy a navštíví Poslaneckou sněmovnu. S představiteli Poslanecké sněmovny a brněnského Automotodromu zde budou jednat o budoucnosti Grand Prix v Brně.

Carmelo Ezpeleta, generální ředitel společnosti Dorna, jehož postavení ve světě MotoGP je srovnáváno s pozicí Bernieho Ecclestona ve Formuli 1, a Javier Alonso, výkonný ředitel společnosti Dorna, přiletí ve čtvrtek 3.července do Prahy. Společně s předsedou představenstva brněnského okruhu Karlem Abrahamem a výkonnou ředitelkou Automotodromu Brno Ivanou Ulmanovou navštíví Poslaneckou sněmovnu. Na programu mají jednání s předsedou Poslanecké sněmovny Miloslavem Vlčkem a poslancem Milanem Urbanem.

 

Hlavním tématem jednání v Poslanecké sněmovně je budoucnost brněnského podniku Mistrovství světa silničních motocyklů – Grand Prix České republiky, která byla v loňském roce vyhlášena nejlépe organizačně zvládnutou Grand Prix seriálu MotoGP. Smlouva o pořádání Grand Prix v Brně je v současné době uzavřena do roku 2011. Čtvrteční jednání může přinést prodloužení smlouvy o pořadatelství Mistrovství světa silničních motocyklů na brněnském okruhu až do roku 2013.

 

Letošní termín Grand Prix, která se bude konat pod názvem Cardion ab Grand Prix České republiky, je 15.až 17.srpna 2008.

 

 

Další články sekce