KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Zázraky se zatím nedějí

Tisková zpráva Jakuba Kornfeila
Zázraky se zatím nedějí
06.10.2009
 

Oproti svému letošnímu jezdeckému plánu má vítěz letošního Red Bull Rookies Cupu Jakub Kornfeil, za sebou dokonce již druhý závod MS stopětadvacítek.

V předsezónním kalendáři s tímto nikdo však ani náhodou nepočítal a závod MS v Misanu v barvách Loncinu byl jen takový na zkoušku. Nicméně Kubovy schopnosti si čínský tým, jenž sídlí v Itálii pochvaloval a tak slovo dalo slovo a mladá naděje českého motocyklového sportu dostala pozvání ke startu i do portugalského Estorilu. A nejen to, Jakub má podepsanou s týmem smlouvu až do konce roku, která mu zaručuje start i v následujících zámořských závodech a i závěrečném posledním podniku ve Valencii. Mimo to jej ještě čeká o nadcházejícím víkendu poslední závod italského mistráku v Mugellu. Jak však novic v MS zhodnotil své druhé vystoupení, ke kterému cestoval dlouhých 6000 km tam i zpět z České republiky obytným vozem. 

Jakub Kornfeil:
„Abych pravdu řekl, tak můj druhý start byl pro mne o mnoho větším překvapením než ten první v Misanu. A tak jsem se do Estorilu moc těšil, neboť jsme zde s Red Bullem testovali na začátku sezóny a trať se mi hodně zamlouvá. Neočekával jsem nijak zázračný výsledek, což vlastně ani od Misana, poněvadž Loncin sice není špatná motorka, ale stále ještě trpí dětskými nemocemi. Tým se je snaží i za mého přispění co nejrychleji „vyléčit“. V Misanu se motorka přidřela a tak mi chyběla rychlost. Nyní v Estorilu se pro změnu zadřela přívěra a tak motocykl točil podstatně méně otáček, než bylo potřeba a tak prostě nebylo možné využít plný výkon. Je to škoda, protože drobné problémy jsme měli jenom v pátečním tréninku a jinak se víkend vyvíjel vcelku dobře. To, že jsem startoval ze zadních pozic mne nijak nedeprimovalo, neboť jsem se postupně zlepšoval a pak jsem měl navíc velmi dobrý start do závodu, když sem úplně zvenku dokázal předjet mnoho soupeřů. Během závodu jsem měl drobnější problémy, se kterými jsem se dokázal ovšem vypořádat a postupem času se posunul až na 24.místo. Pak ale motocykl v polovině závodu začal stávkovat a já však chtěl stejně jako v Misanu závod dokončit. Není to omluva ani výmluva, snad za mořem, kam se těším bude líp, i když tratě budou pro mne absolutní neznámou!“


Další články sekce