KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 23. ledna do 29. ledna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ze světa superbiků

Text: Jiří Mikšík, Foto: Press
18.06.2008
 

Francouze Loic Napoleoneho vystřídá od příštího závodu v Misanu bývalý italský superbikový šampion Norino Brignola - na snímku. Ale nejen o tom, jsou další zajímavosti ze světa WSBK.

Francouzský mladík Loic Napoleone bude v týmu Grillimo PBR (motocykl Yamaha YZF-R1) vystřídán bývalým italským šampiónem Norinem Brignolou. Napoleone letos v 7 závodech (14 jízádch) nezískal ani bod a jeho nejlepším umístěním bylo doposud 20. místo v 1. jízdě ve Valencii, jinak většinou ani nedojel do cíle.

Japonský samuraj Yukio Kagayama pojede v Misanu. Ačkoliv si tento tovární jezdec Suzuki zlomil ve druhém volném tréninku na Nurburgringu kůstku v levé ruce a musel kvůli tomu vynechat jak superpole, tak i oba závody, pojede v 8. závodě v italském Misanu. Noc před závodem strávil Yukio v nemocnici v Adeanu a ačkoliv tato zlomenina se normálně léčí 3 až 4 týdny, Kagayamovi musí stačit týdny dva.

Team Italia by nejraději i v příštím roce jel se dvojicí Nori Haga a Troy Corser, ale pokud Corser podlehne slibovaným penězům od BMW, tak už má tento tým vytipovaného kandidáta na uvolněné místo. Měl by jím být mladý italský mladík Claudio Corti, momentálně 9. muž šampionátu FIM superstoclů 1000 ccm.

A kdo teď testuje, i když hodně tajemně? Australan Kevin Curtain jezdí superbikový motocykl BMW na EuroSpeedway, minulý týden ho testoval další zkušený “protinožec” Steve Martin, a sice ve španělské Almerii. A Němec Alex Hofmann se zase s novou Aprilií pohybuje po okruhu ve Valencii.

Nizozemský tým Ten Kate Honda pojede v příštím roce určitě s Carlosem Checou. Zda však nasadí 2 nebo 3 motocykly, není doposud jasné, stejně jako to, které z jezdců ? Rozhodnutí by mělo padnout během 2 týdnů.

V zahraničních médiích se stále diskutuje o potencionálním nástupci Troye Baylisse. A nejnověji je dokonce vyslovováno jméno Chrise Vermeulena, který se přece jen ve světě Grand Prix neprosadil tak suverénně, jak se čekalo a navíc možná bude muset uvolnit místo Američanu Benu Spiesovi.

A končí se i účinkování japonského jezdce Shinichi Nakatomiho. Tento jezdec poslaný do Evropy s tím nejlepším doporučeníím, se během tříletého působení ve světovém seriálu vůbec neprosadil a bude muset uvolnit své místo dalšímu, doposud nejmenovanému Japonci. Nakatomi zatím dojel nejlépe na 8. místě před dvěma roky u nás v Brně a to je přece jen hodně málo.

Do světového seriálu se chystá i americký tým Boulder Ducati. To už jsem ostatně psal. A šéf týmu Boulder Ducati, Brian Sherp, říká: "Světový šampionát superbiků byl vždy náš cíl. A ten dosáhneme v příštím roce. V úzké spolupráci s továrnou v Bologni se zúčastníme šampionátu se dvěma jezdci. Jeden z nich by měl být Američan Jake Zemke a tím druhým nějaký mladý Evropan.“

 

 


Další články sekce