KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. ledna do 5. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ze zadních pozic na body

Zdroj: Ondra Ježek, foto: MPAfoto
Ze zadních pozic na body
01.07.2009
 

Rok 2009 je pro světový pohár FIM třídy Superstock 1000 přesně v polovině. Z pátého podniku, konaném na anglickém Donington Parku, si veze Ondřej Ježek domů 4 body za 12. místo.

Začátek víkendu probíhal na výbornou. Ondra na sobě nedal znát obavy z tratě, která mu před dvěma lety přinesla nepříjemné zranění, a hned od začátku dokazoval, že se s ním musí počítat. V prvním volném tréninku Ondra obsadil 10. místo i přes velké komplikace s předloktím, jež mu velmi ztěžovaly manipulaci s plynem a přední brzdou. Po ošetření v mobilní klinice se problémy zlepšily a Ondra mohl pokračovat v boji se světovou špičkou. V sobotním ranním tréninku už Ondrovi patřila 8. pozice. Vyhlídky tedy nebyly vůbec špatné.

Před kvalifikací ale začalo pršet, přesto se po deseti minutách tréninku Ondra pohyboval okolo 5. místa a bylo vidět, že by mohl bojovat o první řadu i na mokru. Přes neustálý déšť začala trať pomalu a nenápadně osychat. Zde se projevila výhoda týmů, které zariskovaly, a v půli tréninku přezuli na suché pneumatiky. Ondra společně se svým týmem na tyto podmínky nezareagovali včas a výsledkem bylo 26. místo, což znamenalo start až ze 7. řady startovního roštu.

V neděli ráno Ondra obsadil ve warm-upu 7. místo a bylo vidět, že je při chuti. Start do závodu mu vyšel, rychle se posunul na bodované příčky a útočil na skupinu bojující o 7. místo. Kvůli problému se zadní pneumatikou se mu ale tuto skupinu dojet nepodařilo a cílem projel jako dvanáctý.

V celkové klasifikaci se Ondra propadl o jednu příčku na 8. místo.

Ondra Ježek:
„Před tímto víkendem jsem měl docela obavy, jak mi tato trať sedne. Kupodivu úsek, v němž jsem předloni spadl a zlomil si nohu, byl mojí nejsilnější stránkou. Po volných trénincích jsem si věřil na první dvě řady na startu. Po kvalifikaci jsem byl tedy neuvěřitelně zklamaný.
Start do závodu se mi ale povedl. V prvním kole jsem předjel 9 soupeřů a za chvíli byl kousek za skupinkou, která bojovala o 7. místo. Zhruba pět kol před cílem se začalo projevovat špatné nastavení zadního tlumiče a pneumatika velmi rychle odcházela. Nebyl jsem schopen pokračovat v rychlých časech a tuto skupinu jsem dojet nedokázal.Myslím, že jsem na Doningtonu předvedl svůj nejlepší letošní výkon, ale bohužel jsem to nedokázal proměnit ve větší bodový zisk. Příští závod se jede v Brně, tak věřím, že si tento nepodařený víkend vynahradím.“

Šestý závod poháru FIM Superstock 1000 se koná v Brně 24. -26. července 2009.


Další články sekce