KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 29. května do 4. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Zeelenberg oficiálně u Lorenza

Tisková zpráva Fiat Yamaha Teamu
Zeelenberg oficiálně u Lorenza
12.01.2010
 

O tom, že bývalý šéf supersportového týmu Yamahy se stává šéfem týmu Jorge Lorenza, jste se na našich stránkách již mohli dozvědět, nyní vše oficiálně potvrdila továrna Yamaha.

Yamaha Motor Racing SrL s potěšením oznamuje, že novým ředitelem týmu MotoGP Jorge Lorenza, se stal Holanďan Wilco Zeelenberg, který přichází z Mistrovství světa Supersport, ve kterém v roce 2009 vyhrál s Calem Crutchlowem světový titul.

Wilco Zeelenberg je sám úspěšným motocyklovým závodníkem, který během své kariéry absolvoval mezi lety 1986 až 1995 stovku závodů Grand Prix, kde vystřídal tři různé výrobce, včetně Yamahy. V letech 1995 až 2000 poté závodil v Mistrovství světa Supersport (poznámka redakce – ve světovém poháru, předchůdci dnešního MS). Na konci kariéry se spojil s Yamaha Motor Europe, kde působil jako technický koordinátor a testovací jezdec až do roku 2008, kdy převzal roli ředitele Yamaha Supersport Racing Teamu.

Wilco Zeelenberg žije v Holandsku, je ženatý a má dvě děti.

Lin Jarvis, generální ředitel Yamaha Motor Racing Srl:
„Rád bych blahopřál Wilcovi k jeho novému místu a přeji mu úspěch v této nové výzvě. Jsem si jistý, že tým a Jorge budou mít úspěch z jeho dlouholetých zkušeností jako jezdce a technika Yamahy, v novějších dobách pak jako vedoucího týmu. Těšíme se na jeho integraci do týmu Fiat Yamaha a práci vedle Davide Brivia, což jsou vedoucí týmů pod dohledem Masahiko Nakajima.“

Wilco Zeelenberg, vedoucí týmu Jorge Lorenza:
„Po devíti letech práce pro Yamahu jsem hrdý na to, že se připojuji k továrnímu týmu Fiat Yamaha. Je to vynikající odměna a já jsem novou výzvou vzrušený. Jorge je fantastický jezdec a já se nemohu dočkat, až s ním a jeho týmem začnu pracovat. Tým šlape jak namazaný stroj a já jsem nadšený, že do něj vstupuji. Je jasné, že jsou zde čtyři hlavní adepti na titul a Jorge je jedním z nich. Jsem velmi soutěžící osoba, udělám vše pro dobrou náladu v týmu a pro boj o titul.“


Další články sekce