KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Zemřel Larry H. Miller

Text: Petr Štola
Zemřel Larry H. Miller
21.02.2009
 

Americký podnikatel, miliardář a vlastník okruhu u Salt Lake City, zemřel ve věku 64 let.

Američan Larry H. Miller zemřel včera na druhé stádium cukrovky. O jeho těžké nemoci jsme Vás již na stránkách našeho portálu informovali, o to smutnější je dnešní informace.

Osobnost Larry H. Millera je motocyklovému fanoušku známa především díky okruhu Miller Motorsports Park v Salt Lake City, kde se od loňského roku jezdí závody světového superbikového šampionátu. Nicméně Larry H. Miller je ve státě Utah znám jako velký milovník sportu a člověk, který dával dary. Pan Miller se narodil v roce 1944 a během svého života založil více jak osmdesát společností. V jeho vlastnictví bylo mnoho sportovních klubů a arén mnoha sportovních odvětví, jako například baseballisté Utah Jazz, tým amerického fotbalu Salt Lake Bees, závodní okruh Miller Motorsports Park, či multifunkční EnergySolutions Arena. Larry se svou manželkou Karen Gail Saxton Miller každý rok věnovali 300 vysokoškolských stipendií, dále každoročně věnovali různým vysokým školám několik milionů dolarů. Svým zaměstnancům vytvářeli exkluzivní podmínky pro práci, což se projevovalo na neustálém zvyšování jejich aktivit.

Mladí lidé a sport, dvě věci, pro které dynamický podnikatel Larry H. Miller žil. V jeho odchodu ztrácí velkou osobnost i motocyklový sport, který v něm měl obrovskou podporu.

Čest jeho památce!


Další články sekce