KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Zklamání Gabora Talmacsiho

Text: Jiří Mikšík, Foto: Mapfre Team
22.03.2009
 

Při nedávných testech v Estorilu se Gabor Talmacsi netajil svým zklamáním kvůli odřeknutí domácího závodu Grand Prix, naplánovaného původně na 20. září.

Maďar Gabor Talmacsi, mistr světa z roku 2007 do 125 ccm byl jako nováček na testech v Estorilu pouhých 0,5 sekundy za nejlepším časem značkového kolegy Španěla Héctora Barbery. "Hned první den jsem zajel velmi dobré časy, ale potom se mi už moc nedařilo časy nadále zlepšovat", říkal nováček dvěstěpadesátek, který kvůli limitu 27 let musel změnit třídu.

Jelikož Grand Prix Maďarska, plánovaná na 20. září 2009, musela být odřeknuta, tak se pochopitelně změnilo i logo na kapotáži - doposud Balatonring - Talmacsiho motocyklu Aprilia RSA 250. Nyní je na ní nápis: "Logistic Land", Na kombinéze je však ještě starý nápis, neboť tak rychle to změnit zase nejde.
K tomu dodává Talmacsi: "Nevím, v jakém designu budu na startu v Kataru. Navíc je to vyloženě záležitost týmu Jorge Martineze". 

Jeho týmoví kolegové ve stáji Aspara Martineze Alvaro Bautista a Mike di Meglio pak jedou, jak jistě známo, v barvách španělské pojišťovny Mapfre.

"Pochopitelně, že jsem odřeknutím Grand Prix Maďarska hodně zklamán. Už několik měsíců byly pochybnosti, jestli se závod vůbec uskuteční a nyní je to tedy bohužel pravda. A tak si na domácí závod Grand Prix musím počkat minimálně do roku 2010. Důležité ale je, že konečně budu mít domácí závod (mimochodem ten poslední se v Maďarsku konal v roce 1992). Jinak výběr území na Balatonu je skvělý, je zde nejen hodně termálních lázní, ale i dostatek hotelů", říkal na závěr ex-mistr světa.

 


Další články sekce