KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. srpna do 14. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Zlaté Zatáčky

Tisková zpráva Brož Racing Teamu, foto: Karda, Mot
Zlaté Zatáčky
19.05.2009
 

O uplynulém víkendu se náš tým zůčasnil tradičního závodu 300 zatáček Gustava Havla. Jiří Brož nastupoval v kategoriích volná do 600 a volná nad 600 ccm, Jiří Klejch se poprvé postavil na start hořických závodů v kategorii 125 SP.

Po sobotních mokrých ranních kvalifikacích se Jiří Brož pohyboval v polovině startovního pole, Jiří Klejch do 1 kvalifikace ani nenastoupil. V odpoledním suchém tréninku se Jiřímu Klejchovi povedlo obsadit osmé místo. Jirka Brož ve volné třídě do 600 ccm obsadil 3 místo po technických potížích když posledních 8 minut druhého tréniku sledoval již jen jako divák U jabloňáku.  Ve volné třídě nad 600 jse nám nepodařilo po celý víkend najít dobré nestavení motocyklu a ani odstranit problémy se spojkou takže na startu stál Jirka na 9 místě.

Neděle začala pro náš tým výborným výsledkem Warm upu kde se oba jezdci umístili na čelních pozicích.

Po startu závodu 125 SP se Jiří Klejch propracoval ze zadních pozic hned po startu a v některých fázích závodu dokazal i diktovat tempo celému poli jezdců z prvního místa. Po vekém boji dojel do cíle na druhém místě se strátou jen několik tisícin vteřiny.

Jiří Brož ve volné třídě do 600 odstartoval trochu hůře a po startu byl na čtvrtém místě ale hned po sjezdu od Borku se propracoval přes Kamila Holaně na místo třetí. Později jezdil ve skupině prvních třech jezdců a v šestém kole se propracoval místo první na kterém dojel až do cíle.

Do závodu volná nad 600 ccm se bohužel nepovedlo Jirkovi dobře odstartovatz důvodu závady na spojce a potom, v průběhu závodu se dostal jen zpět na deváté místo.

Jiří Klejch:
Měl jsem velkou motivaci zajet v tomto závodě co nejlepší výsledek a nakonec jse mi to povedlo, jsem jen trochu sklamaný že jsem prohrál o přední pneu s Radkem Lamichem když z poslední zatáčky jsem vyjížděl ještě na prvním místě. Jinak tehle závod byl pro mě fantastickým zážitkem.

Jiří Brož:
Do závodu volná do 600 jsem nastupoval s předem promyšlenou taktikou a po celý závod jsem jí plnil. V prvních kolech jsem sledoval slabá místa mých soupeřů a v šestém kole jsem předjel nejdříve Udo Reichmana při sjezdu z Borku na náměstí a potom i Michala Dokoupila v ostré levé za křížkem. Ve zbytku závodu jsem se snažil jet co nejrychleji a přesto že jsem absolvoval několik nebezpečných předjížděcích manévrů jezdců o kolo zpět, povedlo se mi v posledním kole zajet nejrychlejší kolo závodu v hodnotě 2,20,7.
Celý víkend jsme se souředili hlavně na výsledek ve volné třídě do 600 takže pro mě nebylo překvapením až deváté místo na startu. V průběhu závodu jsem neměl dobrý pocit z motocylu na kterém se projevila závada na spojce kterou jsme nabyly schopni za celý víkend odstranit. Po velmi špatném startu následovala stíhací jízda z které v cíli nebylo lepší než znovu deváté místo. Přesto jsem s výsledkem celého závodního víkendu velmi spokojen. Radost mi udělal i Jirka Klejch od kterého jsem umístění na stupňích vítězů opravdu nečekal a to hlavně proto že v Hořicích jel závod poprvé
.
Velký dík patří celému týmu za přípravu jak zázemí tak i motocyklů, všem pořadatelům kteří udělali opět ohromný kus práce, a také mojí rodině která nás všechny v Hořicích povzbuzovala.

Ve třídě volná do 600 jsme natáčely celý závod ze dvou kamer na motocyklu, záznam bude volně dostupný na našich webových stránkách www.motohavrda.cz /brt zhruba koncem dalšího týdne.

Výsledky
125 SP
1, Radek Lamich
2, Jiří klejch
3, Miroslav Sedlo

Volná do 600
1, Jiří Brož
2, Michal Dokoupil
3,  Kamil Holaň
4, Michal Salač

Volná nad 600
1, Jiří Dražďák
2, Marek Červený
3, Kamil Holaň
9,  Jiří Brož


Další články sekce