KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Žlutá karta pro Simoncelliho

Text: J. Mikšík; Foto: MarcoSimoncelli.com
01.07.2008
 

Aktuální druhý muž průběžného pořadí - o pouhý jeden bod za Mikou Kalliem - Marco Simoncelli dostal od \"Safety Commission\" pod vedením Paula Butlera a Claude Danise žlutou kartu, jako varování za své chování během závodu v Estorilu - Mika Kallio, dále v Mugellu - Héctor Barbera, a konečně v Doningtonu - Alvaro Bautista. To znamená, že pokud by se dopustil dalšího přestupku, dostal by kartu červenou a zákaz startu minimálně na jeden následující závod.

Safety Commission ve složení Paul Butler, Claude Danis, Franco Uncini a Javier Alonso udělení žluté karty odůvodnila následovně: "Žlutá karta je jako napomenutí za nebezpečné akce během závodu, které mohou být potrestány buď diskvalifikací, nebo peněžitou pokutou či zákazem startu závodu v příštím závodě."

Není to ostatně nic nového, jen pro úplnost, v minulosti byli zákazem startu potrestáni třeba Jorge Lorenzo či John Hopkins, diskvalifikován Makoto Tamada a z výsledku byl "vymazán" Loris Capirossi a rovněž mu byl zakázán start v následujícím závodě.

Zajímavá je ale reakce Marca Simoncelliho, který v následujícíh větách vlastně říká, proč nemá rád Španěly: "Bautista, Barbera a Debon mají k dispozici úplně nové motocykly Aprilia RSA, zatímco já jezdím loňský model LE. A nejenže s nimi musím závodit, ale dokonce je i porážím...".

 

 


Další články sekce