KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dorna finančně podpoří týmy

Text: jnyk, Zdroj: Dorna
Dorna finančně podpoří týmy
04.04.2020
 

Dorna oznámila finanční podporu týmů pro následující tři měsíce, satelitní týmy MotoGP si přijdou až na částku okolo 20 milionů korun.


Současná odstávka sezony MotoGP způsobená současnou pandemií má vedle Dorny také velký vliv na ekonomickou stránku jednotlivých týmů, které v šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů působí.

To, že výpadek jakýchkoliv příjmů by mohl mít pro řadu týmů doslova katastrofální následky, Dorna dobře ví. Za cílem udržet všechny týmy „na palubě“ se tak Dorna rozhodla vyplácet všem privátním týmům v dubnu, květnu a červnu jednorázovou finanční podporu.

Hlavním cílem této podpory je skutečnost, aby ve chvíli, kdy se sezona znovu restartuje, mohli nastoupit všechny týmy se svým původním personálem a nebyly tak žádné komplikace ve startovních listinách.

Pro představu – každý z privátních týmů MotoGP bude v následujících 3 měsících od Dorny získávat podporu ve výši 250 tisíc Euro, celkem tedy 750 tisíc Euro, což v přepočtu na české koruny znamená částku okolo 20 milionů.

V kubaturách Moto2 a Moto3 bude podpora nižší.


Další články sekce