KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Brabec překvapuje klidnou jízdou

Tisková zpráva Big Shock Racing Teamu
Brabec překvapuje klidnou jízdou
07.01.2020
 

Úterní 3. etapu Dakaru 2020 tvořil okruh čítající 427 měřených km u města Neom. Závodní karavana proto zůstala 2 noci na stejném místě a asistence týmů dostaly prostor pro relativní odpočinek.


Motocyklista týmu Big Shock Racing, Jan Brabec, z bivaku v úterý startoval s klidem. Svou jízdu přizpůsobuje nedávnému zranění. A zdá se, že pokojnější zdolávání trati, které si vyžádalo jeho předešlé zranění, má překvapivě pozitivní výsledky. Zažil však i první pády, které se naštěstí obešly bez následků. Etapu dokončil na 38. místě a celkově drží 33. pozici.

Motocyklista týmu Big Shock Racing Jan Brabec ve 3. etapě zažil první lehčí pády. Ty se naštěstí obešly bez vážnějších následků. Český jezdec přesto příjemně překvapuje klidnou jízdou bez zásadnějších navigačních chyb. „Dneska jsem jel lážo plážo. Vím, že nohu budu ještě potřebovat. Jsme teprve na začátku, velká dálka před námi. V hlavě pořád ještě mám nedávný úraz, proto když naberu velkou rychlost, naskočí mi automaticky záklopka. Ještě bude chvilku trvat, než si zvyknu na 100% tempo. Ale paradoxně mi to i pomáhá víc se soustředit na navigaci,“ popisuje Brabec, který do cíle 3. etapy dojel na 38. místě a celkově vybojoval 33. pozici.
 


Další články sekce Dakar