KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. srpna do 14. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Petrucci – první na světě

Foto: KTM
Petrucci – první na světě
06.01.2022
 

Danilo Petrucci dnes dokázal to, co nikdo předním. Jako první závodník světa dokázal vyhrál závod královské motocyklové kategorie MotoGP a etapu nejtěžšího závodu světa Rally Dakar.


Italský závodník Danilo Petrucci z týmu Tech3 KTM Factory Racing dnes vyhrál pátou etapu Rallye Dakar. Bývalá hvězda MotoGP předvedla rychlý, ale rozvážný výkon a opět zapůsobila nejrychlejším časem na 341 kilometrů dlouhém rychlostním speciálu.

V závodě, který byl pro Danila Petrucciho plný vzestupů a pádů, dnes Ital jednoznačně prokázal své offroadové kvality, když vyhrál etapu Rally Dakar 2022, což je jeho vůbec první soutěž v rallye. Do dnešní speciálky se Ital vydal s výhodnou startovní pozicí a soustředil se na zlepšování svých dovedností v roadbooku, takže se mu podařilo postupně projít startovním polem a nakonec zvítězit.

V páteční šesté etapě Dakaru pojede kategorie motocyklů po stejné trase, jakou dnes absolvovaly automobily, a Danilo tak bude mít před sebou již několik stop v písku, když bude zahajovat svou vůbec první etapu rallye. Petrucci dnešním úspěchem dokázal to, co ještě nikdo předním. Jako první závodník světa dokázal vyhrál závod královské motocyklové kategorie MotoGP a etapu nejtěžšího závodu světa Rally Dakar.

Danilo Petrucci
„Dnešní den byl docela dlouhý. Ráno jsem vyrazil a rozhodl se, že se chci opravdu naučit a zlepšit navigaci, takže jsem na začátku příliš netlačil. Za jednou zatáčkou byla velká duna a na druhé straně skupina velbloudů. Jeden velký velbloud mi vletěl do cesty, takže jsem se mu musel vyhnout, ale nakonec jsem po přejetí spousty nerovností a velbloudí trávy havaroval. To byla moje úplně první havárie na tomto Dakaru. Poté jsem trochu zvolnil a Kevin mě dohnal a jeli jsme společně do cíle. Po dojetí několika dalších jezdců jsme narazili na waypoint, který neplatil pro všechny - ztratil jsem tam nějaký čas. Posledních 60 kilometrů byly samé duny, a tak jsem si tam dával velký pozor, abych si neporanil kotník. Takže to byl zajímavý a náročný den, ale opravdu jsem si ho užil.“


Další články sekce Dakar