KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 17. ledna do 23. ledna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

MS SuperEnduro 2022 – Lodz

Foto: KTM / Future7Media / Jonty Edmunds
MS SuperEnduro 2022 – Lodz
06.12.2021
 

Úvodní závod halového světového endura sezony 2022 proběhl v polské Lodži.


FIM SuperEnduro World Championship 2022 má za sebou úvodní kolo, které proběhlo v Atlas Areně, tedy sportovní hale polského města Łódź. Po třech bodovaných hlavních jízdách si vítězství připsal tovární jezdec Husqvarny, Billy Bolt, který po vítězství v superpole zvítězil také ve všech třech jízdách. Celkově druhý skončil německý závodník Manuel Lettenbichler, třetím místem se prezentoval špičkový americký jezdec Colton Haaker.

Super Enduro FIM World Championship 2020-2021 – GP Polska / Łódź (POL)

Kategorie PRESTIGE – superpole
1. Billy BOLT (GBR, Husqvarna) 0:55,133
2. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) +1,700
3. Manuel LETTENBICHLER (GER, KTM) +3,663
4. Cody WEBB (USA, Sherco) +4,616
5. Will HOARE (GBR, Gas Gas) +4,912
6. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, Gas Gas) +6,638
7. Jonny WALKER (GBR, Beta)

Kategorie PRESTIGE – 1. jízda
1. Billy BOLT (GBR, Husqvarna) 8 kol / 7:59,138
2. Manuel LETTENBICHLER (GER, KTM) +6,368
3. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, Gas Gas) +22,049
4. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) +28,589
5. Jonny WALKER (GBR, Beta) +38,494
6. Will HOARE (GBR, Gas Gas) +44,908
7. Pol TARRES (SPA, Yamaha) -1 kolo
8. Diogo VIEIRA (POR, Gas Gas) -1 kolo
9. Magnus THOR (SWE, Husqvarna) -1 kolo
10. Cody WEBB (USA, Sherco) -1 kolo
11. Diego HERRERA RIED (CHIL, TM) -2 kola
---------------------------
DNF Tim APOLLE (GER, Beta)
DNF Artsiom KUNTSEVICH (BLR, KTM)

Kategorie PRESTIGE – 2. jízda
1. Billy BOLT (GBR, Husqvarna) 7 kol / 7:07,571
2. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) +3,437
3. Jonny WALKER (GBR, Beta) +6,399
4. Manuel LETTENBICHLER (GER, KTM) +10,333
5. Cody WEBB (USA, Sherco) +24,255
6. Will HOARE (GBR, Gas Gas) +38,671
7. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, Gas Gas) +41,031
8. Pol TARRES (SPA, Yamaha) +55,783
9. Diogo VIEIRA (POR, Gas Gas) +1:00,225
10. Tim APOLLE (GER, Beta) +1:01,611
11. Diego HERRERA RIED (CHIL, TM) -1 kolo
12. Magnus THOR (SWE, Husqvarna) -1 kolo
---------------------------
DNF Artsiom KUNTSEVICH (BLR, KTM)

Kategorie PRESTIGE – 3. jízda
1. Billy BOLT (GBR, Husqvarna) 8 kol / 7:42,958
2. Manuel LETTENBICHLER (GER, KTM) +26,150
3. Jonny WALKER (GBR, Beta) +36,625
4. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, Gas Gas) +40,450
5. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) +40,906
6. Diogo VIEIRA (POR, Gas Gas) -1 kolo
7. Will HOARE (GBR, Gas Gas) -1 kolo
8. Tim APOLLE (GER, Beta) -1 kolo
9. Pol TARRES (SPA, Yamaha) -1 kolo
10. Diego HERRERA RIED (CHIL, TM) -1 kolo
11. Magnus THOR (SWE, Husqvarna) -1 kolo
---------------------------
DNF Cody WEBB (USA, Sherco)
DNF Artsiom KUNTSEVICH (BLR, KTM)

Kategorie PRESTIGE – celkové pořadí
1. Billy BOLT (GBR, Husqvarna) 3+20+20+20 / 63 bodů
2. Manuel LETTENBICHLER (GER, KTM) 1+17+13+17 / 48
3. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) 2+13+17+11 / 43
4. Jonny WALKER (GBR, Beta) 11+15+15 / 41
5. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, Gas Gas) 15+8+13 / 36
6. Will HOARE (GBR, Gas Gas) 9+9+8 / 26
7. Diogo VIEIRA (POR, Gas Gas) 7+6+9 / 22
8. Pol TARRES (SPA, Yamaha) 8+7+6 / 21
9 Cody WEBB (USA, Sherco) 5+11+0 / 16
10. Magnus THOR (SWE, Husqvarna) 6+3+4 / 13
11. Diego HERRERA RIED (CHIL, TM) 4+4+5 / 13
12. Tim APOLLE (GER, Beta) 0+5+7 / 12
13. Artsiom KUNTSEVICH (BLR, KTM) 0+0+0 / 0

Kategorie PRESTIGE – průběžné pořadí MS 2022
1. Billy BOLT (GBR, Husqvarna) 63 bodů
2. Manuel LETTENBICHLER (GER, KTM) 48
3. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) 43
4. Jonny WALKER (GBR, Beta) 41
5. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, Gas Gas) 36
6. Will HOARE (GBR, Gas Gas) 26
7. Diogo VIEIRA (POR, Gas Gas) 22
8. Pol TARRES (SPA, Yamaha) 21
9 Cody WEBB (USA, Sherco) 16
10. Magnus THOR (SWE, Husqvarna) 13
11. Diego HERRERA RIED (CHIL, TM) 13
12. Tim APOLLE (GER, Beta) 12
 


Další články sekce MS