Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.

Rallye du Maroc 2022

07.10.2022

Američan Howes vyhrál letošní Rally Maroko, v čele světového šampionátu zůstává Sam Sunderland.

Skyler Howes z týmu Husqvarna Factory Racing se v páté a poslední rychlostní zkoušce 2022 Rallye du Maroc probojoval na druhé místo a zajistil si tak své vůbec první vítězství v mistrovství světa FIM v rallye. Američan absolvoval pět neuvěřitelných dnů rallye v marocké poušti, aby nakonec skončil o něco více než sedm minut před druhým Lucianem Benavidesem. Na třetí pozici skončil americký tovární jezdec Hondy Ricky Brabec.
Za čtvrtým Adrienem Van Beverenem skončil na pátém místě Sam Sunderland, který tak nadále zůstává v čele světového šampionátu, do jehož konce letošní sezony chybí pouze závod Andalucia Rally.
V Maroku bojoval také náš tým Orion – Moto Racing Group, a to s Milanem Engelem a Martinem Prokešem. Prvně jmenovaný skončil na celkovém 10. místě kategorie Rally2 (neoficiální informace), zatímco Michal Prokeš v cíli rally nebyl klasifikován.