KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

ISDE 2015 Slovensko – 3. den

Foto: KTM
ISDE 2015 Slovensko – 3. den
09.09.2015
 

Třetím dnem pokračovala v okolí slovenských Košic Mezinárodní šestidenní, po polovině soutěže došlo na zemětřesení na čelních místech hlavní světové soutěže, může za to zranění ale i diskvalifikace.

 
Velmi dlouho se čekalo na potvrzení oficiálních výsledků. Až ve 21:15 hodin bylo známo pořadí v kategorii World Trophy, kde se z pódiových pozic vytratily týmy favoritů – USA a Francie. Američané dnes ztratili naděje poté, co byl diskvalifikován Taylor Robert a Kailub Russell odstoupil ze soutěže kvůli zranění kolena. Francie přišla diskvalifikací dokonce o tři zástupce (Bourgeois, Boissiere, Joly) a klesla na absolutně poslední místo. Diskvalifikace za údajné zkrácení tratě ještě postihla Lorenza Santolina a Cristobala Guerrera ze Španělska, britského jezdce Davida Knighta a Manuela Monniho z Itálie. Neštěstí jedněch přineslo štěstí druhých, a mezi ně patří i náš tým, který se díky problémům dalších týmů posunul dokonce již na 5. pozici průběžné klasifikace. Nutno ale upozornit, že postižené týmy diskvalifikací podaly protest, který sice nejprve jury zamítla, ale později vydala prohlášení, že se protestem bude ještě zabívat a koneční stanovisko bude známo do soboty. Z tohoto důvodu bylo diskvalifikovaným jezdcům umožněno zítra nastoupit do 4. dne a pokračovat tak v šestidenní.
V kategorii Junior Trophy k změnám na čele, ani umístění našich jezdců, resp. týmu, nedošlo. Nadále vedou mladí Australané před Švédy a Francouzi. Náš tým drží devátou pozici, když za jejich záda se natlačil domácí tým juniorů. V kategorii Women´s Trophy pokračuje spanilá jízdy dívek z Austrálie, které si opět výrazně navýšily svůj náskok na druhé Francouzsky, když na ně v polovině soutěže mají k dobru bezmála půl hodiny. Třetí Švédky již ztrácí 40 minut.
Do čela klubové soutěže se propracoval holandský tým VAMC Drie Musketiers, který dnes odsunul favorizovaný Team Ostra Elite na druhou pozici. České fanoušky může těšit nejen to, že tým KBS UAMK Team Unhošť drží pódiové umístění, ale i dnešní postup českých týmů v top ten. BMT Gottbros Team je již na šesté pozici, hned za ním je EnC Racing CZ I. a navíc Motosport Klub Hošťákovice postoupil do top ten, kde je nyní devátý. Motoklub Chrastava se posunul na 12. pozici, Motorsport Bozkov je šestnáctý a mezi nejlepší dvacítkou je ještě tým KP Enduro Klub v AČR, který je devatenáctý.
 
 
Kategorie WORLD TROPHY – průběžné pořadí (stav po 3. dni)
 
1. Austrálie – 11:21:26,37
(Green, Milner, Phillips, Ralston, Stanford, Kearny)
 
2. Itálie – 11:34:05,66
(Bresolin, Mori, Manzi, Guarneri, Balletti, Monni)
 
3. Finsko – 11:45:55,25
(Remes, Helsten, Barnes, Pohjola, Stigel, Savo)
 
4. Německo – 11:50:35,40
(Rambow, Risse, Schaefer, von Zitzewitz, Weiss, Huebner)
 
5. Česká republika – 11:52:41,55
(Hádek, Helmich, Kadleček, Markvart, Romančík, Kadleček)
 
--------------------------------------------------------
 
Kategorie JUNIOR TROPHY – průběžné pořadí (stav po 3. dni)
 
1. Austrálie – 6:57:50,92
(Grabhan, Mason, Sanders, Simmonds)
 
2. Švédsko – 7:06:24,37
(Borjesson, Persson, Ramstrom, Sjostrom)
 
3. USA – 7:10:24,88
(Baylor G., Baylor S., Davis, Michael)
 
------------------------------------
 
9. Česká republika – 7:26:55,43
(Hroneš, Kučera, Kulhánek, Živný)
 
--------------------------------------------------------
 
Kategorie Woman´s Trophy – průběžné pořadí (stav po 3. dni)
 
1. Austrálie – 5:41:11,59
(Gardiner, Jones, Wilson)
 
2. Francie – 6:08:20,80
(Dufrene, Fournel, Rossat)
 
3. Švédsko – 6:21:17,58
(Jonsson, Karlsson, Smalsjo)
 
--------------------------------------------------------
 
Kategorie Club Team Award – průběžné pořadí (stav po 3. dni)
 
1. VAMC Drie Musketiers  – 8:01:06,52
(Dolfing, Klein-Haneveld, Nijkamp)
 
2. Team Ostra Elite – 8:01:31,03
(Hillgren, Johansson, Karlsson)
 
3. KBS UAMK Team Unhošť – 8:04:06,57
(Balaš, Horák, Kuklík)
 
--------------------------------------------------------
 
6. BMT Gottbros Team FIM-Europe – 8:16:33,81
(Gottvald Z., Gottvald M., Hostínský)
 
7. EnC Racing CZ I. – 9:19:23,52
(Klimeš, Šefr, Engel)
 
9. Motosport Klub Hošťákovice – 8:21:02,32
(Borák, Císař, Slischka)
 
12. Motoklub Chrastava – 8:27:23,14
(Bezděk, Husek, Kubík)
 
16. Motorsport Bozkov – 8:45:19,92
(Hádek, Koucký J., Koucký T.)
 
19. KP Enduro Klub v AČR – 8:53:23,65
(Konopásek, Louthan, Prusík)
 
23. Gottbros – 9:08:43,93
(Caesar, Grošek, Šmíd)
 
27. AK Krakonoš Jilemnice I. – 9:14:33,34
(Hanč, Hanuš, Škaloud)
 
29. Enduro Klub Semily – 9:22:04,93
(Havrda P., Havrda O., Šourek)
 
38. Enduro Klub Semily II. – 10:06:22,24
(Kotrč, Makovec, Studnička)
 
46. Motoklub Bilina – 10:47:28,45
(Novák, Nusko, Sedláček)
 
50. Promoto Racing Team – 11:20:59,95
(Dokoupil, Křivánek, Švambera)
 
56. Jato Enduro Klub FIM.Europe – 11:53:52,31
(Tobeš, Vasta, Zeman)
 
59. AK Krakonoš Jilemnice II. – 12:08:20,03
(Bina, Káva, Votoček)
 
60. BMT Czech – 12:11:20,40
(Jemelka, Trávníček, Polívková)
 
62. EnC Racing CZ Junior – 12:29:58,59
(Matena, Jirman, Oulehla)
 
65. Beta Moto Palič Team – 12:56:05,58
(Fišer, Kavský, Michalík)
 
67. Motoklub Chrastava 2. – 13:21:03,24
(Duchoslav, Kašpárek, Kristek)
 
92. Jawa-CZ Classic Enduro Team – 21:25:02,10
(Bujárek, Janata, Kučera)
 
--------------------------------------------------------
 
Hodnocení jednotlivců – průběžné pořadí (stav po 3. dni)
 
Kategorie E1
1. Jamie McCanney (GBR, Husqvarna) 2:15:15,46
2. Joshua Green (AUS, Yamaha) +1:25,99
3. Edward Huebner (GER, KTM) +3:34,47
------------------------------------
7. Patrik Markvart (CZE, KTM) +6:12,50
16. Jiří Hádek (CZE, KTM) +9:42,88
19. Jakub Hroneš (CZE, KTM) +10:47,03
32. Adolf Živný (CZE, KTM) +16:41,24
DNF Martin Kulhánek (Husqvarna)
 
Kategorie E2
1. Ryan Sypes (USA, Husqvarna) 2:13:32,54
2. Daniel Milner (AUS, Yamaha) +12,26
3. Loic Larrieu (FRA, Sherco) +1:58,03
------------------------------------
15. Jaromír Romančík (CZE, KTM) +5:59,66
23. Ondřej Helmich (CZE, KTM) +8:35,90
38. Michal Kadleček (CZE, Beta) +12:14,07
 
Kategorie E3
1. Daniel Sanders (AUS, KTM) 2:15:56,56
2. Luis Correia (POR, Beta) +51,08
3. Lachlan Stanford (AUS, Husqvarna) +1:17,46
------------------------------------
17. Radek Toman (CZE, KTM) +8:49,10
27. Lukáš Kučera (CZE, KTM) +12:59,68
 
--------------------------------------------------------
 
Kategorie EW
1. Tayla Jones (AUS, KTM) 2:48:27,92
2. Jemma Wilson (AUS, Yamaha) +5:24,17
3. Jessica Gardiner (AUS, Sherco) +6:01,29
 
 
KOMPLETNÍ VÝSLEDKY NALEZNETE ZDE.....
 
 
 

 


Další články sekce Šestidenní