Danilo Petrucci v problémech
Ital Petrucci nedokončil druhou etapu Rally Dakar 2022, ve třetí etapě ovšem může díky žolíkovi pokračovat mimo celkovou klasifikaci.
Po 23. místě v prologu a 13. místě v první etapě, obsadil jezdec KTM Tech3 Danilo Petrucci při své první Rally Dakar nadějné průběžné 13. místo v celkové klasifikace. Bohužel, po třetí etapě je vše jinak. V pondělí byl totiž Ital kvůli poruše elektroniky zastaven na 115. kilometru. Musel aktivovat nouzový signál a následně do bivaku letecky transportován organizátory. Jeho KTM je nyní opět funkční a nováček rallye může pokračovat díky žolíkovi mimo klasifikaci.
Norbert Stadlbauer – manažer KTM Rally Teamu
„Zkontrolovali jsme motorku a zjistili závadu, šlo o elektrický problém. Proto Danilo nemohl motorku znovu nastartovat. Dnešní závod tedy nedokončil a vypadl tak z klasifikace. Podle nových předpisů A.S.O. má Danilo nárok na žolíka. To znamená, že může znovu nastoupit a pokračovat, ale již pojede mimo klasifikaci.“