vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. října do 17. října 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

MS Enduro 2021 – Estonsko

Foto: Future7Media / KTM
MS Enduro 2021 – Estonsko
20.07.2021
 

Mistrovství světa v enduru o uplynulém víkendu pokračovalo v estonském Saaremaa.


Na estonském ostrově Saaremaa, se o uplynulém víkendu konal třetí podnik letošního světového šampionátu enduristů.
V celkovém pořadí EnduroGP se v sobotu i v neděli z vítězství radoval španělský tovární jezdec KTM Josep Garcia, který tak dvakrát zvítězil i v kategorii Enduro 2. Nejlepším v kategorii Enduro 1 byl po oba dva dny Ital Andrea Verona, zatímco v kategorii Enduro 3 se v sobotu i v neděli radoval z dvaceti bodů Bradley Freeman.
V hlavních kategoriích se opět představil pouze junior Kryštof Kouble, který si v sobotu náročné úseky projel s 11. nejrychlejším časem, v neděli se dojel sedmým časem pro letošní nejlepší pozici v Mistrovství světa.

V Estonsku startoval také Robert Friedrich, který se svým motocyklem Gas Gas nastoupil do kategorie Open2s, ve které si v sobotu vyjel výborné 3. místo, v neděli výborný tento výkon zopakoval a posunul se tak na třetí místo i v celkové klasifikaci.

Borilli FIM Enduro GP 2021 – Saaremaa (EST)

EnduroGP – sobota
1. Josep Garcia (SPA, KTM) 1:16:17,01
2. Bradley Freeman (GBR, Beta) +8,50
3. Andrea Verona (ITA, Gas Gas) +17,46
4. Davide Guarneri (ITA, Fantic) +19,31
5. Wil Ruprecht (AUS, TM) +1:19,61

EnduroGP – neděle
1. Josep Garcia (SPA, KTM) 1:16:08,96
2. Bradley Freeman (GBR, Beta) +0,45
3. Andrea Verona (ITA, Gas Gas) +55,08
4. Davide Guarneri (ITA, Fantic) +1:09,02
5. Wil Ruprecht (AUS, TM) +1:40,78

EnduroGP – průběžné pořadí 2021
1. Bradley Freeman (GBR, Beta) 77 bodů
2. Wil Ruprecht (AUS, TM) 67
3. Steve Holcombe (GBR, Beta) 55
4. Josep Garcia (SPA, KTM) 54
5. Jaume Betriu (SPA, KTM) 45



Enduro 1 – sobota
1. Andrea Verona (ITA, Gas Gas) 1:16:34,47
2. Davide Guarneri (ITA, Fantic) +1,85
3. Antoine Magain (BEL, Sherco) +1:38,42
4. Samuele Bernardini (ITA, Honda) +1:42,95
5. Davide Soreca (ITA, Husqvarna) +2:48,16

Enduro 1 – neděle
1. Andrea Verona (ITA, Gas Gas) 1:17:04,04
2. Davide Guarneri (ITA, Fantic) +13,94
3. Samuele Bernardini (ITA, Honda) +1:48,21
4. Davide Soreca (ITA, Husqvarna) +1:58,56
5. Filip Bengtsson (SWE, Husqvarna) +2:15,96

Enduro 1 – průběžné pořadí 2021
1. Andrea Verona (ITA, Gas Gas) 77 bodů
2. Davide Guarneri (ITA, Fantic) 71
3. Antoine Magain (BEL, Sherco) 51
4. Samuele Bernardini (ITA, Honda) 49
5. Davide Soreca (ITA, Husqvarna) 46



Enduro 2 – sobota
1. Josep Garcia (SPA, KTM) 1:16:17,01
2. Wil Ruprecht (AUS, TM) +1:19,61
3. Hamish Macdonald (NZL, Sherco) +1:40,42
4. Steve Holcombe (GBR, Beta) +1:50,84
5. Eero Remes (FIN, TM) +1:58,38

Enduro 2 – neděle
1. Josep Garcia (SPA, KTM) 1:16:08,96
2. Wil Ruprecht (AUS, TM) +1:40,78
3. Hamish Macdonald (NZL, Sherco) +1:54,16
4. Steve Holcombe (GBR, Beta) +2:09,14
5. Eero Remes (FIN, TM) +3:04,78

Enduro 2 – průběžné pořadí 2021
1. Wil Ruprecht (AUS, TM) 75 bodů
2. Steve Holcombe (GBR, Beta) 65
3. Josep Garcia (SPA, KTM) 64
4. Hamish Macdonald (NZL, Sherco) 52
5. Eero Remes (FIN, TM) 29



Enduro 3 – sobota
1. Bradley Freeman (GBR, Beta) 1:16:25,51
2. Jaume Betriu (SPA, KTM) +1:45,46
3. Daniel McCanney (GBR, Sherco) +2:02,60
4. Jamie McCanney (GBR, Husqvarna) +2:14,29
5. Andrew Wilksch (AUS, Husqvarna) +3:43,96

Enduro 3 – neděle
1. Bradley Freeman (GBR, Beta) 1:16:09,41
2. Daniel McCanney (GBR, Sherco) +2:08,14
3. Jaume Betriu (SPA, KTM) +2:42,20
4. Jamie McCanney (GBR, Husqvarna) +2:57,40
5. Andrew Wilksch (AUS, Husqvarna) +3:25,45

Enduro 3 – průběžné pořadí 2021
1. Bradley Freeman (GBR, Beta) 80 bodů
2. Jaume Betriu (SPA, KTM) 68
3. Daniel McCanney (GBR, Sherco) 58
4. Jamie McCanney (GBR, Husqvarna) 52
5. Enric Francisco Montlleo (SPA, Sherco) 40



Enduro Junior – sobota
1. Matteo Pavoni (ITA, TM) 1:19:23,33
2. Lorenzo Macorito (ITA, TM) +20,21
3. Leo Le Quere (FRA, Sherco) +41,39
---------------------
11. Kryštof Kouble (CZE, Sherco) +2:42,72

Enduro Junior – neděle
1. Lorenzo Macorito (ITA, TM) 1:19:24,58
2. Matteo Pavoni (ITA, TM) +17,18
3. Sergio Navarro Huertas (ESP, Gas Gas) +30,83
---------------------
7. Kryštof Kouble (CZE, Sherco) +1:22,42

Enduro Junior – průběžné pořadí 2021
1. Matteo Pavoni (ITA, TM) 77 bodů
2. Lorenzo Macorito (ITA, TM) 65
3. Roni Kytönen (FIN, Honda) 58
---------------------
15. Kryštof Kouble (CZE, Sherco) 12