vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 22. listopadu do 28. listopadu 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

MS Enduro 2021 – Francie

Foto: Future7Media / KTM
MS Enduro 2021 – Francie
20.10.2021
 

Závěrečné kolo Mistrovství světa v enduru se odjelo ve francouzském Langeac.


Ve francouzském Langeac, tedy přibližně 100 kilometrů západně od Valence, se o uplynulém víkendu konal závěrečný podnik letošního světového šampionátu enduristů.
V celkovém pořadí EnduroGP se v sobotu z vítězství radoval Josep Garcia, v neděli naopak triumfoval Brit Bradley Freeman. Nejlepším v kategorii Enduro 1 byl v sobotu i v neděli nejrychlejší Ital Andrea Verona, zatímco nejlepším jezdcem kategorie Enduro 2 byl po oba dva dny Španěl Josep Garcia. V nejsilnější kategorii Enduro 3 se v sobotu i v neděli radoval z dvaceti bodů Bradley Freeman.
Titul Mistra světa v hlavní kategorii Enduro GP získal Bradley Freeman, který také triumfoval v celkovém pořadí kategorie E3. V nejslabší kategorii E1 je šampión Andrea Verona, zatímco E2 ovládl Josep Garcia.

Ve Francii z českých jezdců startovali pouze Robert Friedrich, Zdeněk Pitel a Oldřich Sedlák, kteří nastoupili v kategorie Open2s. V sobotu si nejlépe vedl Friedrich, který vybojoval skvělé druhé místo, Pitel dojel dvě pozice za ním a Sedlák si připsal body za sedmé místo. V neděli z trojice našich skvěle zajel Zdeněk Pitel, který dokázal zvítězit, když na pódiu mu dělal společnost i třetí Robert Friedrich. Oldřich Sedlák obsadil sedmé místo.

GP Portugalska 2021 – Langeac (FRA)

EnduroGP – sobota
1. Josep Garcia (SPA, KTM) 58:14,53
2. Bradley Freeman (GBR, Beta) +2,91
3. Steve Holcombe (GBR, Beta) +13,82
4. Jaume Betriu (SPA, KTM) +47,28
5. Wil Ruprecht (AUS, TM) +55,21

EnduroGP – neděle
1. Bradley Freeman (GBR, Beta) 56:46,47
2. Andrea Verona (ITA, Gas Gas) +11,85
3. Josep Garcia (SPA, KTM) +22,95
4. Jaume Betriu (SPA, KTM) +28,91
5. Steve Holcombe (GBR, Beta) +46,20

EnduroGP – konečné pořadí 2021
1. Bradley Freeman (GBR, Beta) 217 bodů
2. Josep Garcia (SPA, KTM) 199
3. Andrea Verona (ITA, Gas Gas) 157
4. Wil Ruprecht (AUS, TM) 146
5. Davide Guarneri (ITA, Fantic) 125



Enduro 1 – sobota
1. Andrea Verona (ITA, Gas Gas) 59:15,60
2. Matteo Cavallo (ITA, TM) +11,75
3. Theophile Espinasse (FRA, Honda) +13,12
4. Davide Guarneri (ITA, Fantic) +29,15
5. Antoine Magain (BEL, Sherco) +45,61

Enduro 1 – neděle
1. Andrea Verona (ITA, Gas Gas) 56:58,42
2. Davide Guarneri (ITA, Fantic) +53,65
3. Antoine Magain (BEL, Sherco) +1:09,02
4. Matteo Cavallo (ITA, TM) +1:15,55
5. Davide Soreca (ITA, Husqvarna) +1:57,99

Enduro 1 – konečné pořadí 2021
1. Andrea Verona (ITA, Gas Gas) 232 bodů
2. Davide Guarneri (ITA, Fantic) 206
3. Samuele Bernardini (ITA, Honda) 148
4. Antoine Magain (BEL, Sherco) 144
5. Davide Soreca (ITA, Husqvarna) 131



Enduro 2 – sobota
1. Josep Garcia (SPA, KTM) 58:14,53
2. Steve Holcombe (GBR, Beta) +13,82
3. Wil Ruprecht (AUS, TM) +55,21
4. Joe Wootton (GBR, Husqvarna) +1:04,91
5. Thomas Oldrati (ITA, Honda) +1:16,49

Enduro 2 – neděle
1. Josep Garcia (SPA, KTM) 57:09,52
2. Steve Holcombe (GBR, Beta) +23,25
3. Nathan Watson (GBR, Honda) +34,46
4. Hamish Macdonald (NZL, Sherco) +35,26
5. Wil Ruprecht (AUS, TM) +54,14

Enduro 2 – konečné pořadí 2021
1. Josep Garcia (SPA, KTM) 221 bodů
2. Wil Ruprecht (AUS, TM) 185
3. Steve Holcombe (GBR, Beta) 170
4. Hamish Macdonald (NZL, Sherco) 155
5. Joe Wootton (GBR, Husqvarna) 102



Enduro 3 – sobota
1. Bradley Freeman (GBR, Beta) 58:17,44
2. Jaume Betriu (SPA, KTM) +44,37
3. Daniel McCanney (GBR, Sherco) +1:32,33
4. Jamie McCanney (GBR, Husqvarna) +1:55,32
5. Antoine Basset (FRA, Beta) +2:19,10

Enduro 3 – neděle
1. Bradley Freeman (GBR, Beta) 56:46,47
2. Jaume Betriu (SPA, KTM) +28,91
3. Daniel McCanney (GBR, Sherco) +1:20,81
4. Jamie McCanney (GBR, Husqvarna) +2:04,72
5. Marc Sans (SPA, Husqvarna) +2:11,11

Enduro 3 – konečné pořadí 2021
1. Bradley Freeman (GBR, Beta) 240 bodů
2. Jaume Betriu (SPA, KTM) 202
3. Daniel McCanney (GBR, Sherco) 174
4. Jamie McCanney (GBR, Husqvarna) 158
5. Antoine Basset (FRA, Beta) 118



Enduro Junior – sobota
1. Jed Etchells (GBR, Fantic) 1:00:09,70
2. Bernat Cortes (GBR, Fantic) +2,40
3. Matteo Pavoni (ITA, TM) +17,21

Enduro Junior – neděle
1. Lorenzo Macoritto (ITA, TM) 58:10,33
2. Matteo Pavoni (ITA, TM) +28,13
3. Jed Etchells (GBR, Fantic) +47,00

Enduro Junior – konečné pořadí 2021
1. Matteo Pavoni (ITA, TM) 217 bodů
2. Lorenzo Macoritto (ITA, TM) 203
3. Leo Le Quere (FRA, Sherco) 147
---------------------
14. Kryštof Kouble (CZE, Sherco) 37



Kategorie EW – sobota
1. Laia Sanz (SPA, Gas Gas) 45:44,00
2. Jane Daniels (GBR, Fantic) +54,68
3. Mireia Badia Camprubi (SPA, Gas Gas) +2:06,85

Kategorie EW – neděle
1. Laia Sanz (SPA, Gas Gas) 44:17,01
2. Mireia Badia Camprubi (SPA, Gas Gas) +46,92
3. Jane Daniels (GBR, Fantic) +49,97

Kategorie EW – konečné pořadí 2021
1. Laia Sanz (SPA, Gas Gas) 115 bodů
2. Mireia Badia Camprubi (SPA, Gas Gas) 99
3. Jane Daniels (GBR, Fantic) 98