KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. srpna do 21. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

MS Enduro 2022 – Itálie

Foto: Future7Media / KTM
MS Enduro 2022 – Itálie
29.06.2022
 

Třetí kolo Mistrovství světa v enduru se odjelo v italském Carpineti.


V italském Carpineti, tedy přibližně 70 kilometrů západně od Bologne, se o uplynulém víkendu konal třetí podnik letošního světového šampionátu enduristů.
V celkovém pořadí EnduroGP se v sobotu z vítězství radoval Josep Garcia, který si ale v neděli při pádu zlomil palec, v neděli naopak triumfoval Australan Wil Ruprecht, kteří se také podělili o triumfy v kategorii Enduro 2. Nejlepším v kategorii Enduro 1 byl v sobotu i v neděli Ital Andrea Verona. V nejsilnější kategorii Enduro 3 se v sobotu i v neděli radoval z dvaceti bodů Mikael Persson.

Mezi startujícími bylo i několik českých jezdců. Kryštof Kouble si připsal 13. a 15. pozici v Enduro GP a 6. a 4. v Enduro 2. Jakub Hroneš zajel 33. a 28. čas, když v E2 bral body za 8. a 7. místo. V akci jsme měli také čtyři juniory, za kterých byl nejlepší Matěj Škuta. V Itálii z českých jezdců startoval ještě v kategorii Open2s Robert Friedrich, který vybojoval v sobotu skvělé třetí místo, které v neděli obhájil.

WPTglobal FIM Enduro GP 2022 – Carpineti (ITA)

EnduroGP – sobota
1. Josep Garcia (SPA, KTM) 1:10:24,16
2. Wil Ruprecht (AUS, TM) +17,95
3. Andrea Verona (ITA, Gas Gas) +1:31,82
4. Nathan Watson (GBR, Honda) +1:53,68
5. Daniel Milner (AUS, Fantic) +2:05,06
---------------------
13. Kryštof Kouble (CZE, Husqvarna) +3:14,20
33. Jakub Hroneš (CZE, Husqvarna) +10:19,03

EnduroGP – neděle
1. Wil Ruprecht (AUS, TM) 56:50,65
2. Andrea Verona (ITA, Gas Gas) +16,22
3. Nathan Watson (GBR, Honda) +28,50
4. Thomas Oldrati (ITA, Honda) +1:10,10
5. Daniel Milner (AUS, Fantic) +1:10,15
---------------------
15. Kryštof Kouble (CZE, Husqvarna) +2:02,68
28. Jakub Hroneš (CZE, Husqvarna) +7:20,46

EnduroGP – průběžné pořadí 2022
1. Wil Ruprecht (AUS, TM) 105 bodů
2. Andrea Verona (ITA, Gas Gas) 99
3. Josep Garcia (SPA, KTM) 87
4. Thomas Oldrati (ITA, Honda) 68
5. Nathan Watson (GBR, Honda) 67
---------------------
21. Kryštof Kouble (CZE, Husqvarna) 7



Enduro 1 – sobota
1. Andrea Verona (ITA, Gas Gas) 1:11:55,98
2. Daniel Milner (AUS, Fantic) +33,24
3. Thomas Oldrati (ITA, Honda) +48,56
4. Matteo Cavallo (ITA, TM) +1:13,36
5. Antoine Magain (BEL, Sherco) +1:29,68

Enduro 1 – neděle
1. Andrea Verona (ITA, Gas Gas) 57:06,87
3. Thomas Oldrati (ITA, Honda) +53,88
2. Daniel Milner (AUS, Fantic) +53,93
4. Loic Larrieu (FRA, Fantic) +1:14,90
5. Antoine Magain (BEL, Sherco) +1:34,53

Enduro 1 – průběžné pořadí 2022
1. Andrea Verona (ITA, Gas Gas) 120 bodů
2. Thomas Oldrati (ITA, Honda) 102
3. Matteo Cavallo (ITA, TM) 78
4. Antoine Magain (BEL, Sherco) 71
5. Loic Larrieu (FRA, Fantic) 62



Enduro 2 – sobota
1. Josep Garcia (SPA, KTM) 1:10:24,16
2. Wil Ruprecht (AUS, TM) +17,95
3. Nathan Watson (GBR, Honda) +1:53,68
4. Hugo Blanjoue (FRA, KTM) +2:28,76
5. Steve Holcombe (GBR, Beta) +2:47,63
---------------------
6. Kryštof Kouble (CZE, Husqvarna) +3:14,20
8. Jakub Hroneš (CZE, Husqvarna) +10:19,03

Enduro 2 – neděle
1. Wil Ruprecht (AUS, TM) 56:50,65
2. Nathan Watson (GBR, Honda) +28,50
3. Hugo Blanjoue (FRA, KTM) +1:12,35
4. Kryštof Kouble (CZE, Husqvarna) +2:02,68
5. Josep Garcia (SPA, KTM) +2:20,69
---------------------
7. Jakub Hroneš (CZE, Husqvarna) +7:20,46

Enduro 2 – průběžné pořadí 2022
1. Wil Ruprecht (AUS, TM) 111 bodů
2. Josep Garcia (SPA, KTM) 100
3. Nathan Watson (GBR, Honda) 86
4. Hugo Blanjoue (FRA, KTM) 64
5. Kryštof Kouble (CZE, Husqvarna) 55
---------------------
10. Jakub Hroneš (CZE, Husqvarna) 34



Enduro 3 – sobota
1. Mikael Persson (SWE, Husqvarna) 1:13:05,05
2. Matteo Pavoni (ITA, TM) +30,89
3. Leo Le Quere (FRA, Sherco) +54,55
4. Antoine Criq (FRA, Beta) +1:10,90
5. Daniel McCanney (GBR, Sherco) +1:19,47

Enduro 3 – neděle
1. Mikael Persson (SWE, Husqvarna) 58:14,19
2. Leo Le Quere (FRA, Sherco) +9,96
3. Marc Sans Soria (SPA, Husqvarna) +12,64
4. Bradley Freeman (GBR, Beta) +20,49
5. Matteo Pavoni (ITA, TM) +25,55

Enduro 3 – průběžné pořadí 2022
1. Mikael Persson (SWE, Husqvarna) 96 bodů
2. Bradley Freeman (GBR, Beta) 89
3. Matteo Pavoni (ITA, TM) 84
4. Davide Guarneri (ITA, Fantic) 71
5. Daniel McCanney (GBR, Sherco) 65



Enduro Junior – sobota
1. Zachary Pichon (FRA, Sherco) 1:12:54,87
2. Roni Kytönen (FIN, Honda) +1:07,16
3. Jed Etchells (GBR, Fantic) +1:13,76
---------------------
15. Matěj Škuta (CZE, Beta) +4:10,60
23. Matyáš Chlum (CZE, Sherco) +5:28,89
27. Zdeněk Pitel (CZE, Husqvarna) +8:03,89
28. Jaroslav Kalna (CZE, Sherco) +8:10,45

Enduro Junior – neděle
1. Zachary Pichon (FRA, Sherco) 58:55:55
2. Luc Fargier (FRA, Beta) +29,83
3. Max Ahlin (SWE, Beta) +38,49
---------------------
16. Matěj Škuta (CZE, Beta) +2:56,22
17. Matyáš Chlum (CZE, Sherco) +3:02,19
24. Zdeněk Pitel (CZE, Husqvarna) +5:30,18
29. Jaroslav Kalna (CZE, Sherco) +8:07,08

Enduro Junior – průběžné pořadí 2022
1. Zachary Pichon (FRA, Sherco) 120 bodů
2. Luc Fargier (FRA, Beta) 87
3. Jed Etchells (GBR, Fantic) 86
---------------------
21. Matěj Škuta (CZE, Beta) 1