KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. srpna do 21. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

MS Enduro 2022 – Portugalsko

Foto: Gas Gas
MS Enduro 2022 – Portugalsko
05.07.2022
 

Mistrovství světa v enduru pokračovalo čtvrtým kolem v portugalském Coimbra.


V portugalském Coimbra se o uplynulém víkendu konal čtvrtý podnik letošního světového šampionátu enduristů.

V celkovém pořadí EnduroGP se v sobotu i v neděli z vítězství radoval Brit Nathan Watson, který se dvakrát radoval i v kategorii Enduro 2. Nejlepším v kategorii Enduro 1 byl v sobotu i v neděli Ital Andrea Verona. V nejsilnější kategorii Enduro 3 se v sobotu i v neděli radoval z dvaceti bodů Bradley Freeman.

Mezi startujícími bylo i několik českých jezdců. Kryštof Kouble si připsal 16. a vynikající 6. pozici v Enduro GP a 5. a skvělé 3. místo v Enduro 2. Jakub Hroneš zajel 29. a 27. čas, když v E2 bral body za dvě sedmá místa. V akci jsme měli také juniora Matěje Škutu, který v sobotu skončil na 19. místě, v neděli v cíli s 23. nejlepším časem. V Portugalsko z českých jezdců startoval ještě v kategorii Open2s Oldřich Sedlák, který v sobotu skončil na pátém místě, v neděli pátou pozici zopakoval.

WPTglobal FIM Enduro GP 2022 – Coimbra (POR)

EnduroGP – sobota
1. Nathan Watson (GBR, Honda) 1:00:21,68
2. Andrea Verona (ITA, Gas Gas) +15,65
3. Daniel Milner (AUS, Fantic) +41,28
4. Steve Holcombe (GBR, Beta) +55,55
5. Hugo Blanjoue (FRA, KTM) +1:22,00
---------------------
16. Kryštof Kouble (CZE, Husqvarna) +1:58,56
29. Jakub Hroneš (CZE, Husqvarna) +6:13,04

EnduroGP – neděle
1. Nathan Watson (GBR, Honda) 57:27,68
2. Andrea Verona (ITA, Gas Gas) +20,72
3. Steve Holcombe (GBR, Beta) +25,87
4. Brad Freeman (GBR, Beta) +57,97
5. Marc Sans Soria (SPA, Husqvarna) +1:00,93
---------------------
6. Kryštof Kouble (CZE, Husqvarna) +1:00,95
27. Jakub Hroneš (CZE, Husqvarna) +6:32,91

EnduroGP – průběžné pořadí 2022
1. Andrea Verona (ITA, Gas Gas) 133 bodů
2. Wil Ruprecht (AUS, TM) 110
3. Nathan Watson (GBR, Honda) 107
4. Josep Garcia (SPA, KTM) 87
5. Thomas Oldrati (ITA, Honda) 83
---------------------
21. Kryštof Kouble (CZE, Husqvarna) 17



Enduro 1 – sobota
1. Andrea Verona (ITA, Gas Gas) 1:00:37,33
2. Daniel Milner (AUS, Fantic) +26,53
3. Samuele Bernardini (ITA, Honda) +1:09,40
4. Thomas Oldrati (ITA, Honda) +1:09,98
5. Matteo Cavallo (ITA, TM) +1:11,89

Enduro 1 – neděle
1. Andrea Verona (ITA, Gas Gas) 57:48,40
2. Samuele Bernardini (ITA, Honda) +52,71
3. Thomas Oldrati (ITA, Honda) +55,23
4. Matteo Cavallo (ITA, TM) +1:00,11
5. Jamie McCanney (GBR, Husqvarna) +1:26,30

Enduro 1 – průběžné pořadí 2022
1. Andrea Verona (ITA, Gas Gas) 160 bodů
2. Thomas Oldrati (ITA, Honda) 132
3. Matteo Cavallo (ITA, TM) 104
4. Antoine Magain (BEL, Sherco) 82
5. Jamie McCanney (GBR, Husqvarna) 79



Enduro 2 – sobota
1. Nathan Watson (GBR, Honda) 1:00:21,68
2. Steve Holcombe (GBR, Beta) +55,55
3. Hugo Blanjoue (FRA, KTM) +1:22,00
4. Wil Ruprecht (AUS, TM) +1:46,35
5. Kryštof Kouble (CZE, Husqvarna) +1:58,56
---------------------
7. Jakub Hroneš (CZE, Husqvarna) +6:13,04

Enduro 2 – neděle
1. Nathan Watson (GBR, Honda) 57:27,68
2. Steve Holcombe (GBR, Beta) +25,87
3. Kryštof Kouble (CZE, Husqvarna) +1:00,95
4. Hugo Blanjoue (FRA, KTM) +1:03,10
5. Giacomo Redondi (ITA, Gas Gas) +1:24,49
---------------------
7. Jakub Hroneš (CZE, Husqvarna) +6:32,91

Enduro 2 – průběžné pořadí 2022
1. Wil Ruprecht (AUS, TM) 134 bodů
2. Nathan Watson (GBR, Honda) 126
3. Josep Garcia (SPA, KTM) 100
4. Hugo Blanjoue (FRA, KTM) 92
5. Steve Holcombe (GBR, Beta) 85
---------------------
6. Kryštof Kouble (CZE, Husqvarna) 81
9. Jakub Hroneš (CZE, Husqvarna) 52



Enduro 3 – sobota
1. Brad Freeman (GBR, Beta) 1:01:53,63
2. Antoine Basset (FRA, Beta) +0,27
3. Matteo Pavoni (ITA, TM) +0,39
4. Mikael Persson (SWE, Husqvarna) +26,24
5. Leo Le Quere (FRA, Sherco) +44,64

Enduro 3 – neděle
1. Bradley Freeman (GBR, Beta) 58:25,65
2. Marc Sans Soria (SPA, Husqvarna) +2,96
3. Mikael Persson (SWE, Husqvarna) +12,89
4. Matteo Pavoni (ITA, TM) +26,73
5. Leo Le Quere (FRA, Sherco) +1:00,04

Enduro 3 – průběžné pořadí 2022
1. Bradley Freeman (GBR, Beta) 129 bodů
2. Mikael Persson (SWE, Husqvarna) 124
3. Matteo Pavoni (ITA, TM) 112
4. Marc Sans Soria (SPA, Husqvarna) 88
5. Antoine Basset (FRA, Beta) 78



Enduro Junior – sobota
1. Zachary Pichon (FRA, Sherco) 1:00:52,26
2. Roni Kytönen (FIN, Honda) +39,93
3. Luc Fargier (FRA, Beta) +53,82
---------------------
19. Matěj Škuta (CZE, Beta) +3:54,20

Enduro Junior – neděle
1. Roni Kytönen (FIN, Honda) 59:00,95
2. Zachary Pichon (FRA, Sherco) +8,32
3. Luc Fargier (FRA, Beta) +24,93
---------------------
23. Matěj Škuta (CZE, Beta) +3:36,32

Enduro Junior – průběžné pořadí 2022
1. Zachary Pichon (FRA, Sherco) 140 bodů
2. Luc Fargier (FRA, Beta) 102
3. Roni Kytönen (FIN, Honda) 99
---------------------
22. Matěj Škuta (CZE, Beta) 1



Kategorie EW – sobota
1. Jane Daniels (GBR, Fantic) 46:32,92
2. Mireia Badia Camprubi (SPA, Rieju) +1:12,23
3. Rosie Rowett (GBR, KTM) +2:14,13

Kategorie EW – neděle
1. Jane Daniels (GBR, Fantic) 43:39,48
2. Mireia Badia Camprubi (SPA, Gas Gas) +25,28
3. Rosie Rowett (GBR, KTM) +1:47,20

Kategorie EW – průběžné pořadí 2022
1. Jane Daniels (GBR, Fantic) 120 bodů
2. Mireia Badia Camprubi (SPA, Gas Gas) 102
3. Rosie Rowett (GBR, KTM) 82