vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

GNCC 2020 – Washington

Foto: Ken Hill / GNCC
GNCC 2020 – Washington
19.03.2020
 

O uplynulém víkendu se jel jeden z nadlouho posledních motocyklových závodů, třetí kolo amerického šampionátu Grand National Cross Country.


Americký šampionát Grand National Cross Country pokračoval třetím závodem sezony 2020. Dalším z tradičních podniků byl The General na trati ve Washingtonu v Georgii. V tříhodinovém závodě letos potřetí zvítězil úřadující šampión Kailub Russell, zatímco na druhé pozici skončil Steward Baylor junior. Na třetím místě dokončil náročný závod Australan Josh Strang. V závodě slabší kategorie XC2 250 Pro si vítězství připsal Craig Delong.

AMSOIL Grand National Cross Country 2020 – The General / Washington, GA

Kategorie XC1 Open Pro

1. Kailub Russell (KTM) 6 kol / 2:58:03,779
2. Steward Baylor jr. (Sherco) 6 kol / 2:58:05,659
3. Josh Strang (AUS, Kawasaki) 6 kol / 3:00:43,952
4. Grant Baylor (Sherco) 6 kol / 3:01:50,354
5. Ricky Russell (Husqvarna) 6 kol / 3:02:37,238
6. Jordan Ashburn (Kawasaki) 6 kol / 3:05:33,015
7. Andrew Delong (Honda) 6 kol / 3:07:04,618
8. Layne Michael (Yamaha) 6 kol / 3:12:37,159
9. Levi Keller (Honda) 6 kol / 3:24:37,414
10. Evan Earl (Kawasaki) 6 kol / 3:25:53,679

Kategorie XC1 Open Pro – průběžné pořadí 2020
1. Kailub Russell (KTM) 90 bodů
2. Josh Strang (AUS, Kawasaki) 67
3. Ricky Russell (Husqvarna) 59
4. Jordan Ashburn (Kawasaki) 45
5. Steward Baylor jr. (Sherco) 43
6. Grant Baylor (Sherco) 30
7. Andrew Delong (Honda) 24
8. Layne Michael (Yamaha) 18
9. Todd Kellett (GBR, Yamaha) 11
10. Tyler Medaglia (CND, Kawasaki) 8

Kategorie XC2 250 Pro
1. Craig Delong (Husqvarna) 6 kol / 3:01:43,336
2. Jonathan Girroir (KTM) 6 kol / 3:01:49,737
3. Michael Witkowski (Yamaha) 6 kol / 3:01:59,908
4. Cody Barnes (Beta) 6 kol / 3:05:44,133
5. Lyndon Snodgrass (AUS, Kawasaki) 6 kol / 3:06:57,536
6. Liam Draper (NZL, KTM) 6 kol / 3:07:35,359
7. Evan Smith (Husqvarna) 6 kol / 3:12:15,358
8. Tegan Temple (KTM) 6 kol / 3:13:11,491
9. Jesse Ansley (KTM) 6 kol / 3:13:18,791
10. Thorn Devlin (Beta) 6 kol / 3:16:24,891

Kategorie XC2 250 Pro – průběžné pořadí 2020
1. Jonathan Girroir (KTM) 80 bodů
2. Michael Witkowski (Yamaha) 76
3. Craig Delong (Husqvarna) 72
4. Cody Barnes (Beta) 51
5. Liam Draper (NZL, KTM) 43
6. Evan Smith (Husqvarna) 39
7. Jesse Ansley (KTM) 37
8. Thorn Devlin (Beta) 35
9. Jonathan Johnson (Honda) 32
10. Lyndon Snodgrass (AUS, Kawasaki) 32



Celkové pořadí v závodě:
1. Kailub Russell (KTM) kategorie XC1 Open Pro
2. Steward Baylor jr. (Sherco) kategorie XC1 Open Pro
3. Josh Strang (AUS, Kawasaki) kategorie XC1 Open Pro
4. Craig Delong (Husqvarna) kategorie XC2 250 Pro
5. Jonathan Girroir (KTM) kategorie XC2 250 Pro
6. Grant Baylor (Sherco) kategorie XC1 Open Pro
7. Michael Witkowski (Yamaha) kategorie XC2 250 Pro
8. Ricky Russell (Husqvarna) kategorie XC1 Open Pro
9. Jordan Ashburn (Kawasaki) kategorie XC1 Open Pro
10. Cody Barnes (Beta) kategorie XC2 250 Pro
11. Lyndon Snodgrass (AUS, Kawasaki) kategorie XC2 250 Pro
12. Andrew Delong (Honda) kategorie XC1 Open Pro
13. Liam Draper (KTM) kategorie XC2 250 Pro
14. Evan Smith (Husqvarna) kategorie 250 A Bike
15. Layne Michael (Yamaha) kategorie XC1 Open Pro
16. Tegan Temple (KTM) kategorie XC2 250 Pro
17. Jesse Ansley (KTM) kategorie 250 A Bike
18. Brody Johnson (Honda) kategorie 250 A Bike
19. Thorn Devlin (Beta) kategorie XC2 250 Pro
20. Simon Johnson (KTM) kategorie 250 A Bike