Závody u nás i v zahraničí v období od 15. srpna do 21. srpna 2022.

Patrik Markvart má po prvním závodě v USA

12.04.2022

Mladý český závodník Patrik Markvart se postavil na start amerického národního endurového šampionátu Hare and Hound.

Patrik Markvart absolvoval svůj první závod na americkém kontinentu. V Jerichu, ve státě Utah, nastoupil s motocyklem Yamaha do třetího kola národního šampionátu AMA National Hare and Hound a premiéra to byla opravdu parádní, když ze 243 startujících závodníků dokončil své snažení na 11. místě celkově a sedmém v hlavní kategorii PRO.

Patrik Markvart
„Můj první závod v USA dokončen Velká změna v USA a mé kariéře byla, že jsem se rozhodl změnit značku motocyklu, a to konkrétně na Yamahu YZ450F. Už po prvním ježdění jsem byl velice překvapen jak to funguje a při závodech mi podvozek zachránil život Zúčastnil jsem se podniku AMA National Hare and Hound v Utahu. Je to závod dvou 40 mil dlouhých kol, při průjezdu prvním musíte natankovat a rovnou do druhého. Už na startu se ukázalo kdo má srdce a neubere plyn a na dvě míle dlouhé rovině se to velice roztrhalo. První kolo bylo hodně rychlé a pouze na 4. a 5. rychlostní stupeň, druhá smyčka už byla technická a mě se podařilo dostat dopředu. Před cílem jsem dojížděl jezdce, ale projížděla se hluboká řeka, kde mi bohužel motorka chcípla a ztratil jsem 2 minuty startováním. Závod to byl opravdu rychlý a trval 3 hodiny. Tolik prachu, děr a kamenů jsem nikdy nezažil. Viděl jsem ve velké rychlosti velké pády jezdců přede mnou a s tím se moc hezky nezávodí. Podařilo se mi zajet 7. místo v kategorii PRO kde jsou factory jezdci. Je to super výsledek, i přes to bloudění a učení se novým terénem a druhu závodu. Pomalu se tu NEJEDE Jsou to těžké závody pro jezdce z Čech kde se jezdí pomalé a technické věci, hlavně na blátě. Děkuji všem za podporu, je vás opravdu hodně.“