KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Mattia Guadagnini zraněn

Foto: GasGas Media
Mattia Guadagnini zraněn
25.05.2023
 

Italský tovární jezdec GasGas Mattia Guadagnini je po zranění z francouzské GP vyřazen z dalších bojů o titul motokrosového šampióna.


Mattia Guadagnini, jezdec týmu Red Bull GasGas Factory Racing se podrobil operaci ruky po těžkém pádu v sedmé zastávce mistrovství světa v motokrosu 2023 ve Francii. Guadagnini utrpěl při pádu, ke kterému došlo v závěru druhé jízdy, zlomeninu pažní kosti.
Guadagnini prožíval na motocyklu MC 450F skvělý rok - nejednou předvedl pódiovou jízdu a na nedávné Grand Prix Španělska si zajistil první trofej v této sezoně. Právě v tomto závodě také #101 vedl svá první kola v sezóně, takže když vstupoval do Grand Prix Francie, byl pln očekávání. V prvním závodě vše dobře využil, ale ve druhém závodě se jeho postup zastavil.
Všichni v týmu Red Bull GasGas Factory Racing Guadagninimu rádi popřáli brzké uzdravení. Tým je odhodlán podporovat ho v rekonvalescenci a pomáhat mu v jeho snaze o návrat na stupně vítězů.

Davide De Carli (manažer týmu Red Bull GASGAS Factory Racing)
„Bylo pro nás obrovským zklamáním vidět Mattiu při včerejším závodě ve Francii v takových bolestech. Prožívali jsme s ním tak fantastický rok, protože si v prvních šesti kolech odškrtl mnoho osobních rekordů. Přejeme mu brzké uzdravení a rádi bychom poděkovali Stevenu Frossardovi, který mu pomohl se zajištěním operace.“