KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. srpna do 21. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Kramolín 2022 - týmové reporty

Text: Pavel Horák, foto: Radek Lavička, Pavel Horák
Kramolín 2022 - týmové reporty
05.07.2022
 

Informace z motokrosových týmů před startem dalšího kola MMČR, které se pojede o nadcházejícím víkendu v Kramolíně.


HT Group Racing Team
Společně s jezdci se na závod v Kramolíně těšíme. Místní trať má svou dlouholetou tradici a věříme, že po tříleté pauze se dočkáme nabitých diváckých prostor. Ve třídě MX2 se představí Jan Wagenknecht. Honza po dvou odjetých závodech ztrácí 9 bodů na lídra seriálu a jeho cílem bude převzít vedení v šampionátu. Skvělou formu ukazuje v letošní sezóně Patrik Liška, kterému se oba předchozí závody vydařily a právem mu patří šestá pozice v hodnocení třídy MX1. Kramolín je jeho téměř domácí tratí a tak bude chtít před domácím publikem předvést maximum. Závodit s ním bude také Martin Michek, který mu v tabulce hodnocení šlape na záda, aktuálně je sedmý.

Rentor motorsport
Na závod do Kramolína se těšíme. Poslední závod Kůta MM ČR v motokrosu se zde jel v roce 2019, tak nás zajímá, co si pořadatel pro závodníky připraví. Ve třídě 85 ccm se představí David Kadleček, který měl před závodem nabitý program. Zúčastnil se závodů mistrovství Evropy a absolvuje závody MMČR Juniorů v Rudníku. Denis Poláš zajíždí letos skvělé výsledky a odměnou mu je průběžné páté místo s minimální bodovou ztrátou na čtvrtého. Denis se připravoval na závodech na Slovensku. Mezi Kaplicí a Kramolínem si odskočil také na závod MXGP do německého Teutschenthalu, kde nabral další potřebné zkušenosti do jeho závodní kariéry.

Orion Racing Team
Slovák Pavol Repčák si prozatím vede skvěle v nejsilnější třídě MX1. Před Kramolínem závodil na Slovensku, kde byl opět na stupních vítězů. Také Petr Bartoš se připravoval na Slovensku. Bartoš má na Kramolín krásné vzpomínky, neboť zde před třemi roky ovládl veterány a ještě vystoupil celkově na bednu ve skupině MX1, byl to tehdy Bartošův heroický výkon Petr Rathouský v kubatuře MX2 bude chtít zapomenout na pád z Kaplice a věřím, že zde už prokáže svou připravenost. No a mladý jezdec Martin Červenka se zase bude rvát o stupně vítězů v pětaosmdesátkách, když mu je dobrou přípravou evropská severozápadní zóna mladých dravců, kterou letos absolvuje naplno.

Haas Racing Team
Dalšího podniku MMČR se bohužel kvůli první letošní termínové kolizi se seriálem ADAC MX Masters nezúčastníme jako celý tým. Na startu uvidíme pouze Martina Vondráška ve třídě MX2. V Kaplici nepředvedl zrovna oslnivý výkon, je zapotřebí, aby zapracoval na výbušnosti, a jeho výkony budou mít stoupající tendenci. Max Nagl má slušně rozjetý seriál v Německu, po dvou odjetých závodech byl lídrem šampionátu a teď ho čekají další závody. V Česku má po dvou odjetých závodech náskok 28 bodů na druhého, což je velmi slušné. Uvidíme, jak se pořadí v Kramolíně a Petrovicích zamíchá a s jakou bodovou ztrátou přijedeme o prázdninách do Pacova.

KRTZ motorsport
Do Kramolína jedeme bojovat o pódiová umístění Našim největším želízkem v ohni bude Adam Dušek. Adam je vůbec poprvé lídrem třídy MX2 na seniorském šampionátu a červenou tabulku bude chtít udržet i pro následující závody. Společně s ním se na startu ve stejné třídě představí Marek Nešpor. Do hodnocení třídy MX1 zasáhne také rakouský závodník Michael Kratzer. Věříme, že mu trať sedne a i on bude bojovat o příčky nejvyšší. Mezi nejmladšími jezdci na pětaosmdesátkách nebude chybět Matyáš Výleta, který každým závodem předvádí jistější výkony. Naši závodníci se představí také ve třídě veterán, kde drží průběžnou stříbrnou pozici Martin Žerava.

MTX Racing Team
Po třech letech se MMČR vrací do Kramolína. Pro Dana Mandyse to bude premiéra na této trati, takže uvidíme, v jaké formě se ukáže. Momentálně je ale průběžně čtvrtý se ztrátou 14 bodů na třetího, tudíž jedeme s cílem celkový výsledek vylepšit. Start Pavla Dvořáčka je v tuto chvíli nejistý, jelikož měl při závodě ve Sverepci pád. Jako přípravu před závodem v Kramolíně jsme měli hned několik závodů. Jedním byl již zmiňovaný Sverepec, týden poté dvoudenní závod v Kaplici, který byl spojením MMČR juniorů, EMX65 a EMX85. Pro nás velmi úspěšný víkend. Dva závodní dny absolvujeme v Rudníku pár dní před startem třetího MMČR v Kramolíně. Věříme tedy, že jsme na závod dobře připraveni a budeme bojovat o příčky nejvyšší.

Motosport Chýnov
Jsme rádi, že se Kramolín po třech letech vrátil do kalendáře MMČR. Je to legendární přírodní trať s hodně velkým převýšením. Pořadatel má navíc zkušenosti i s organizací závodů MS. Naše týmové priority jsou letos především ve třídě 85 ccm, kde máme hned tři jezdce v první desítce průběžného pořadí (Adam Hruška, Rakušan Ricardo Bauer a Maďar Ferenc Orlov) a to i navzdory tomu, že všem chybí jeden nebo dokonce dva závody. Kalendář této třídy je letos bohužel opět hodně nabitý. Na stratu se objeví i polský závodník Szymon Masarczyk. Ve třídě Veterán náš tým nejlépe reprezentuje Vladislav Mužík, který je průběžně šestý. Ve třídách MX2 a MX1 se na startu operativně objeví možná někdo z našich rakouských týmových kolegů.