vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. listopadu do 6. prosince 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

AGV GT Veloce s pěti hvězdami

Text: Jiří Křížek, foto: AGV
AGV GT Veloce s pěti hvězdami
11.03.2014
 

Helma AGV GT Veloce získala pět hvězdiček hodnocení SHARP a stala se tak jednou z 310ti nejbezpečnějších helem na světě.

 
14. února 2014, po celkem 32 různých testech hodnocení Safety Helmet and Assessment Rating Programme (SHARP), získala motocyklová helma AGV GT Veloce maximální možný počet hvězdiček – pět. Výzkum dokázal, že pokud by všichni motorkáři používali pouze tuto helmu, bylo by ročně zachráněno 50 životů.
 
Helma AGV GT Veloce se tak právem stala jednou z nejbezpečnějších na světě. Přilba je navržené po důkladném vývoji a zkoumání vlastním systémem „EXTREME STANDARD HELMETS", který zkoumá nejlepší navržení vnitřních vystélek, jež jsou v přímém kontaktu s hlavou jezdce, které tak poskytují nejen maximální komfort, ale i ergonomii, bezpečnost a společně se skořepinou helmy i dokonalou aerodynamiku.
 
Helma AGV GT Veloce byla navržená speciálně pro používání v GT a sportovním touringu.
 
Technické parametry:
- vnější plášť ve čtyřech velikostech z laminátu SSL (skelná a aramidová vlákna)
- vnitřní skořepina EPS ve čtyřech velikostech
- IVS (integrovaný ventilační systém) s velkými vzduchovými kanály na plášti helmy a otvory, které umožňují přímé proudění vzduchu okolo jezdcovi hlavy.
- Systém větrání navržen a optimalizován v aerodynamickém tunelu se skládá ze čtyř předních otvorů (3 na přední straně a jeden na bradě) a dvou zadních odtokových otvory.
- Větrací otvory s OPEN/CLOSE mechanismem. Celková plocha otvorů vzduchu je o 193% vyšší než na GP – Tech
- Nová kovová clona mechanismus s dvoustupňovým ukončením čepu. Systém rychlého uvolnění pro odstranění bez použití nářadí a výměna hledí v čase několika sekund.
- Clona RACE odolná proti poškrábání s širokým zorným polem, vhodná pro Pinlock vložky a systém Tear-off se 100 % UV ochranou