KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. srpna do 14. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

BMW R 1250 RT

Text a foto: BMW Motorrad CZ
BMW R 1250 RT
04.06.2021
 

Plný síly na cestě, v cíli uvolněný.


R 1250 RT je perfektním společníkem na cestách: Jeho legendární motor boxer BMW ShiftCam táhne stejně silně jak na lokálních silnicích, tak na klikatých horských průsmycích. Díky nové přední straně působí dynamičtěji a štíhleji. Oproti tomu nabízí tento model i rozmanité prvky, jako je extra velký 10,25“ displej TFT nebo adaptivní tempomat (ACC) – to vše zajistí mimořádný komfort na cestách. Na konci dne se s klidem ohlédneš za sebe a pomyslíš si: Další jízda je vždy ta nejkrásnější.

Být na cestě, zdolávat kilometry, potkávat lidi, sbírat zážitky, vyměňovat si příběhy: Každá jízda má svá lákadla. Stejně jako R 1250 RT. Jeho četné prvky se postarají o pohodlnou jízdu, takže jsi připraven a dokážeš se zcela soustředit na svou cestu.

Více místa, více zřetelnosti, větší přehled: Nová velkoplošná TFT obrazovka s 10,25 palci propojuje veškeré nástroje motocyklu R 1250 RT. Zároveň máš přístup k praktickým funkcím, jako je navigace a připojení. Prostřednictvím rozdělené obrazovky máš přehled o více funkcích zároveň. Vedle aktuální rychlosti se tak může zobrazovat třeba palubní počítač. Extra ostrost a kontrast získává barevný displej skrze robustní, tvrzené a antireflexní krycí sklo. Obrazovka je tak čitelná i na poledním slunci a díky povlaku proti zanechávání otisků prstů taková taky zůstane.

Bezstarostné potěšení z jízdy: Nový systém jízdního asistenta s adaptivním tempomatem (ACC) ti dovolí pohodlně nastavit prostřednictvím tlačítka na řidítkách požadovanou rychlost jízdy a odstup od před tebou jedoucího vozidla. Radarový senzor na přední straně určuje rychlost jízdy a vzdálenost od před tebou jedoucího vozidla. Pokud se tento odstup zmenší, systém automaticky sníží rychlost a znovu obnoví požadovanou vzdálenost. Pokud se zvýší, motorka znovu nabere tempo. Takto si užiješ uvolněnou jízdu na každém jejím kilometru.

Zvolil jsi styl a barvu: Nyní jde o to, aby byla R 1250 RT připravena na tvou jízdu ještě lépe. Dynamická a komfortní souprava ti vedle adaptivního zatáčkového světla a ACC poskytne také funkce zvyšující komfort, jako jsou jízdní režimy Pro, vytápění sedadla a Keyless Ride. K tomu se přidává další četná zvláštní výbava a příslušenství. Uprav si R 1250 RT tak, jak se ti zlíbí. Tvoje jízda, tvůj zážitek, tvůj stroj.

Kompaktní a štíhlá: Přední část modelu R 1250 RT je elegantní a obklopuje LED světlomety. Společně s kompaktnější karosérií tak vzniká dynamická jednota se zjevnou výhodou: ještě větší zorné pole. Nový větrný štít přesvědčí patentovaným vzduchovým vedením: Přední tah a pohyb vzduchu u horní části těla jsou redukovány – i po mnoha hodinách tak na své motorce pojedeš zcela uvolněně. Také dvoudílné křídlo předního kola podtrhuje kompaktnost, podporuje aerodynamiku a snižuje znečištění tvé motorky a tebe samého – obzvlášť v dešti.

Už na prvních metrech pocítíš sílu boxerového motoru. Ať už tě tvá jízda zavede kamkoli: Výkon a plynulost tě budou fascinovat v každém rozsahu otáček. O to se postará také variabilní ovládání vačkového hřídele BMW ShiftCam. Díky suverénnímu rozvoji výkonu ti dodá velké plus při kontrole motorky. Vysoký průběh točivého momentu, elasticita a neodolatelný točivý moment při menším počtu převodových stupňů zajistí uvolněnou jízdu. A díky slušnému zdvihovému objemu a výkonu s vysokou účinností narůstá tvé potěšení z jízdy s každým metrem.