vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 28. září do 4. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Filip Salač: celkově je to pro mě utrpení

Text a foto: Autoklub ČR
Filip Salač: celkově je to pro mě utrpení
01.04.2020
 

Mladá česká motocyklová naděje v době nouzového stavu trénuje doma, hraje MotoGP na Playstationu a jezdí na kole s Oliverem Königem.


Skvělým výsledkem se při prvním letošním závodě MotoGP v kategorii Moto2 blýskl Filip Salač. Ten od nové sezóny reprezentuje barvy italského týmu Rivacold Snipers a z prvního závodu v Kataru si odvezl perfektní osmé místo. Od té doby bohužel žádný závod neabsolvoval a je otázkou, zda si dobrou formu udrží.

„U mě je to určitě velká komplikace. Všechna závodiště jsou zavřená, takže nemohu vůbec trénovat na silniční motorce, ani na motokrosové trati s motokrosovou motorkou. Připravuji se tedy doma, hodně se protahuji a dělám balanční cviky. Také každý den jezdíme s Oliverem Königem na kole, třeba dvě až tři hodiny, to mě hodně pomáhá. Snažím se volné chvíle využít a neválet se, občas trénuji na Playstationu, kde hraji MotoGP za sebe, ale celkově je to pro mě utrpení, protože nemohu jezdit na motorce. Doufám, že to brzy skončí a budu moci opět usednout za řídítka a bojovat o první pozice,“ komentuje současnou situaci Filip Salač.