nzi-2020
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. října do 1. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Filip Salač v pátek celkově dvanáctý

Tisková zpráva Autoklubu ČR
Filip Salač v pátek celkově dvanáctý
25.09.2020
 

Devátým letošním podnikem seriálu MotoGP je o tomto víkendu závod v Barceloně na slavném okruhu Circuit de Barcelona-Catalunya. Nechybí zde ani kategorie Moto3 se stájí Rivacold Snipers Team, jejímž jezdcem je také český reprezentant a člen ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky Filip Salač.


Závodní víkend začal dnes prvním a druhým volným tréninkem. V dopoledním tréninku Filip Salač svojí nejrychlejší jízdou v posledním kole uzavřel první desítku, když na vítězného Španěla Raula Fernandeze ztratil 0,835 s. Ve druhém pak dojel na 21. příčce, se zhruba o sekundu horším časem oproti dopoledni. „V prvním tréninku byl hodně nízký grip na trati se špatnou přilnavostí, takže ze začátku to bylo obtížnější. Ke konci jsem se po výměně pneumatik dostal do dobrého souznění s motorkou a zajel docela slušný čas. Škoda třetího úseku, který jsem trošku pokazil. Řešíme problém s předkem, se kterým si nevíme rady ani po druhém tréninku. V něm se hodně zvedl vítr a ne všichni zrychlovali. Bylo to hodně složité, zejména proto, že jsem jezdil sám, ztrácel jsem hodně na rovinkách protože jsem neměl slipstream. Ale i tak jsem chytl dobrý rytmus, co jsme dívali na data, v zatáčkách jsem oproti dopoledne zrychlil. Zítra se rozhodne v kvalifikaci, každopádně s dneškem jsem docela spokojen, motorka jakž takž funguje a pokusím se dostat do Q2,“ okomentoval své páteční počínání Salač.

Zítra čeká českého jezdce důležitější den. Dopolední třetí volný trénink ještě takovou váhu mít nebude, zato odpolední kvalifikace rozhodne o Filipově pozici na startovním roštu samotného závodu. O výsledcích kvalifikace budeme zítra informovat.