vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 28. září do 4. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Salačovi se závod v Misanu nevydařil

Tisková zpráva Autoklubu ČR
Salačovi se závod v Misanu nevydařil
14.09.2020
 

Sedmým letošním podnikem seriálu MotoGP byl v neděli 13. září závod v italském Misanu. Souboje na známém Misano World Circuit Marco Simoncelli svedla samozřejmě i kategorie Moto3, kde má Česká republika svého zástupce v podobě osmnáctiletého Filipa Salače soutěžícího v barvách Rivacold Snipers Team.


Závodní víkend začal volnými tréninky, v těch se Filip Salač pohyboval okolo desáté pozice a dalo se tak očekávat navázání na skvělý výsledek z posledního závodu ve Štýrském Hradci. Často bylo dokonce rychlejší, než týmový kolega Tony Arbolino. Dobrou formu potvrdil Salač také v kvalifikaci, zde se mu podařilo vybojovat skvělé desáté místo. Poprvé v rámci svého snažení ve třídě Moto3 tak český reprezentant měl možnost do závodu odstartovat mezi prvními deseti nejrychlejšími jezdci.

Nedělní závod se bohužel přes dobrou startovní pozici nepodařilo Filipovi proměnit v další bodový zisk. Okamžitě po startu se český zástupce propadl až na nebodovanou osmnáctou pozici a to i přesto, že v první zatáčce upadli hned tři adepti na vítězství. Salač se snažil získat ztracené pozice zpět a několik kol se držel na chvostu velké skupiny jezdců, z té se mu nakonec nepodařilo svou pozici vylepšit a cíle projel jako dvacátý. S dnešním závodem tak pochopitelně nebyl spokojený. Šanci vylepšit si své bodové konto bude mít již příští víkend na stejném okruhu.