vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

V sobotu do Třince na MMČR Miniracing

Tisková zpráva Autoklubu ČR
V sobotu do Třince na MMČR Miniracing
06.08.2020
 

V Třinci se o víkendu odjedou další závody MMČR - Miniracing 2020.


Již pátý závodní podnik Mezinárodního mistrovství České republiky - Miniracing se o nadcházejícím víkendu uskuteční v Třinci. Zároveň jde o poslední závody toho šampionátu na území ČR, protože závěr sezóny bude patřit závodům na Slovensku.

Letošní sezóna Mezinárodního mistrovství České republiky - Miniracing sice začala poměrně nedávno, ale zároveň již pokročila a v sobotu 8. srpna 2020 nás budou čekat již páté závody tohoto roku. Tentokrát závodníky přivítá moderní okruh Steelring v Třinci. Tím, že se poslední dva závodní podniky odjedou na Slovakiaringu, jde tedy o poslední závody tohoto šampionátu na území České republiky. Proto by si je neměli jezdci i fanoušci nechat ujít.

Steelring je nový, pěkný a moderní areál, který poskytuje skvělé zázemí a pořadatele. Závodní okruh je dlouhý 1 234 m a široký od 9 do 10 metrů. Také je tu převýšení 7 metrů. Díky tomu všemu patří tato trať mezi závodníky k oblíbeným. Jediné, co vždy kazilo závody, bylo většinou počasí. Poslední dva roky se kvůli bouřkám nemohl odjet celý program Miniracingu. Všichni proto netrpělivě vzhlíží k předpovědi počasí, jaké to bude tentokrát.

Letos se na všechny okruhy podívají všichni jezdci, takže se bude tradičně soutěžit ve třídách Yamaha PW 50, Minimoto Junior A, Minimoto Junior B, Senior Open 50, Ohvale 110, Ohvale 160, Mini GP Stock, Mini GP Open, Jawa 50 RS a Jawa 50 GP. Součástí programu jsou také ukázkové jízdy akademií, které jsou určeny pro děti do šesti let, které ještě nemohou mít závodní licenci. Jak je vidět z průběžného hodnocení, ve většině tříd jsou mezi jezdci minimální rozdíly, což je další dobrou pozvánkou na závody, protože bude rozhodovat každý bod a každá chybička. Do konce sezóny totiž už nebude moc příležitostí, jak si výsledek opravit.

Změny v kalendáři závodů
Upozorňujeme na změnu termínu posledního závodu sezóny, které se budou konat na Slovakiaringu 3. 10. 2020. Z důvodu termínové kolize s ME Mini Road Racing, který se přesunul z holandského Assenu z 2. 8. 2020 na italský okruh Adria International Raceway na 18. - 20. 9. 2020 se přesouvá závod i MMČR a MSR na Slovakiaringu a to z 19. 9. 2020 na 3. 10. 2020.