vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 3. srpna do 9. srpna 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

V sobotu se v Chebu jede MMČR miniracing

Tisková zpráva Autoklubu ČR
V sobotu se v Chebu jede MMČR miniracing
10.07.2020
 

Dva závodní víkendy za sebou pro jezdce MMČR – Miniracing.


Dva závodní víkendy za sebou čekají závodníky Mezinárodního mistrovství České republiky - Miniracing. Poslední závody se odjely minulou sobotu v Mostě a hned tento týden je čeká Cheb.

Letošní sezóna Mezinárodního mistrovství České republiky - Miniracing je v plném proudu a závodníky nyní po posledních závodech čekají hned další. První červencovou sobotu je přivítal Polygon Most a hned v sobotu 11. 7. 2020 se bude závodit v Chebu.

Mostecký polygon je nejrychlejším okruhem v seriálu. Připomíná Road Racing a je specifický svou vývrtkou podobnou jako na známém okruhu v Laguna Seca. Díky velké účasti jezdců a vydařenému počasí to byly výborné závody, kde se bojovalo až do posledních kol. Spousta závodníků využila pátečních volných tréninků, které proběhly bez komplikací. Sobotní program přinesl několik pádů, ale všechny se obešly bez vážných zranění, jen Marek Kindermann si v kvalifikaci poranil prst, což ho ale od závodů neodradilo.

Jak již bylo v úvodu zmíněno, jezdce čekají hned další závody v Chebu. Závodní trať je dlouhá 1 202 m a široká 8 - 11 m. Opět se bude závodit ve všech třídách Yamaha PW50, Minimoto Junior A, Minimoto Junior B, Senior Open 50, Ohvale 110, Ohvale 160, Mini GP Stock, Mini GP Open, Jawa 50 RS a Jawa 50 GP. Kromě jezdců, kteří se pravidelně účastní tohoto šampionátu by měl do třídy Jawa přijet Aleš Opatrný, který je velice rychlým závodníkem a jistě promluví do boje o co nejlepší pozice. Za pozornost bude také stát Jan Ulman, který je juniorským mistrem Evropy v Supermotu a právě on spolu s Miloslavem Hřavou by mohli předvést skvělé souboje.

Na okruhu je možné trénovat již v pátek 10. 7. 2020 od 10:00 za poplatek 1 300 Kč/den. Bude se jezdit od 10:00 do 18:00 bez polední pauzy. Trénink není možný zahájit v 9:00 kvůli hluku. Parkoviště bude otevřeno ve čtvrtek 9. 7. 2020 od 18:00. Časový harmonogram bude upřesněn.