vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 28. září do 4. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Ajo: Obavy narůstají

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ajo
Ajo: Obavy narůstají
02.04.2020
 

Majitel týmu Ajo přiznal, že obavy nad budoucností sezony a tím dalším financováním týmu zatím narůstají.


Tým Ajo Motorsport je jedním z nejúspěšnějších v celém Paddocku nižších kubatur šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů. Jak ale nyní přiznal týmový šéf Aki Ajo, současná situace i jej dostátá do stále větších problémů.

S ohledem na přerušení sezony kvůli současné pandemii totiž týmu vypadly téměř veškeré příjmy, zároveň ale Ajo dodává, že náklady běží dál. I proto Ajo doufá v pomoc od promotéra šampionátu, který již přislíbil jednorázovou podporu privátních týmů působících v šampionátu. 

„Stále zůstávám optimistou a doufám, že v druhé polovině letošního roku ještě rozjedeme šampionát a každá kubatura by mohla absolvovat osm až deset závodů. Promotér šampionátu je aktivní a vždy byl inovativní, takže věřím, že najdou řešení, které pomůže současnou situaci zlepšit. Bohužel v současné chvíli nám vypadly příjmy, ale náklady stále pokračují. Musíme být trpěliví, nic jiného nám nezbývá. Zároveň doufám, že se podaří koronavirus v Evropě dostat pod kontrolu a budeme se moci vrátit zpět do normálního života,“ řekl Aki Ajo.