KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. září do 2. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Letní dovolená končí, na řadě je Anglie

Foto: Gresini Racing
Letní dovolená končí, na řadě je Anglie
03.08.2022
 

Dlouhá letní pauza končí, před Filipem Salačem a Alessandrem Zacconem je závod na okruhu Silverstone.


Po dlouhé letní přestávce jsou jezdci týmu Gresini Racing Moto2 připraveni vrátit se na okruhy v druhé části sezony. Nejdříve se pojede v Silverstonu, který má více než šedesátiletou historii a po řadě vylepšení je nyní jednou z nejrychlejších a nejdelších tratí kalendáře 2022.
Filip Salač se už nemůže dočkat, až znovu usedne na motocykl. V posledním podniku před letní přestávkou se mu poprvé v této kategorii podařilo projet cílem v top 10. Touha zopakovat tento výsledek je obrovská, ale na této trati, která patří k nejdelším v šampionátu, je snadné udělat chybu. Bude nezbytné být rychlý hned od prvního tréninku.
Po komplikované první části sezony najdeme Alessandra Zacconeho sebevědomějšího, Dobrý pocit získaný v Assenu a první postup do druhé kvalifikace, dodaly jezdci s číslem #61 další povědomí o tom, jakých výsledků může se svým Kalexem dosáhnout. Na Silverstonu bude začínat znovu s cílem projet cílem v první patnáctce.

FILIP SALAČ # 12
„Letos jsme měli docela dobrý start, po zimních testech a trénincích v Kataru jsme měli výborné pocity a sbírali jsme dobré výsledky. Pak jsem v závodě havaroval a i v dalších víkendech vždy nějaká moje chyba nebo problém s přední brzdou či pád ohrozily konečný výsledek. V posledních třech závodech se nám místo toho podařilo udělat velký krok vpřed. Ve všech trénincích posledního víkendu před letní přestávkou jsme se dokázali stabilně pohybovat v první desítce. Odtud budeme vycházet, abychom ukázali, jaký je náš skutečný potenciál. Budu se snažit být rychlý už v prvních volných trénincích, i když to na Silverstonu nebude snadné. Trať je stejně krásná jako obtížná, je opravdu dlouhá a je snadné udělat chybu. Bude to pro mě poprvé na této trati s Moto2 a těším se na to, bude tu hodně fanoušků a určitě si to užijeme“

ALESSANDRO ZACCONE # 61
„Po letní přestávce začínáme druhou část šampionátu s pozitivními pocity: o víkendu v Assenu se nám podařilo udělat krok vpřed a první Q2 v sezoně. Celý víkend jsme jezdili rychle za všech podmínek a opravili jsme mnoho drobností. Odtud začneme znovu a pokusíme se najít stejné pozitivní pocity i zde na Silverstonu, na trati, na které jsem nikdy nezávodil. Při studiu okruhu to vypadá opravdu krásně, ale také obtížně, je to opravdu dlouhý okruh První část sezony byla poměrně složitá. Nikdy jsem nejel mistrovství světa v tak obtížné kategorii, jako je Moto2, a věděl jsem, že to nebude snadné. Prošli jsme si mnoha vzestupy a pády a získali jsme i drobná zadostiučinění. Nyní se musíme snažit o další růst s cílem neustále dosahovat bodového pásma v této druhé části šampionátu. Musíme tvrdě pracovat a také doufat v trochu více štěstí“