KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Místo Guevary pojede na úvod sezony Torres

Foto: Aspar Team
Místo Guevary pojede na úvod sezony Torres
23.03.2023
 

Izan Guevara se na konci předsezónního testu v Portimau podrobil lékařským kontrolám, které odhalily nálezy odpovídající chronickému kompartmentnímu syndromu a zranění trojklanného vazu.


Aktuální mistr světa Moto3 Izan Guevara přijde o začátek sezony kvůli zranění trojklanného vazu v pravém zápěstí, které mu znemožní start v úvodním závodě šampionátu v Portugalsku a Grand Prix Argentiny. Jeho náhradou pro tyto dva závody bude jezdec týmu Openbank Aspar Team Jordi Torres, který se vrací do střední kategorie s valencijským týmem, s nímž v letech 2011 až 2014 absolvoval 54 závodů.
Torres nahradí Izana Guevaru, který minulý týden v předsezónních testech v Jerezu a Portimau absolvoval celkem 218 kol, ale nedokázal jet konzistentním tempem blízkým nejrychlejším jezdcům. Jezdec týmu Inde GASGAS Aspar s bolestmi v pravém zápěstí se tento týden podrobil lékařským vyšetřením, která odhalila nálezy odpovídající chronickému kompartmentnímu syndromu a zranění trojklanného vazu v tomto zápěstí. Mladý španělský jezdec se tento týden podrobí operaci a bude se měsíc zotavovat, což mu znemožní debutovat v kategorii Moto2 minimálně do Grand Prix Ameriky.

Jordi Torres
„Doufám, že se Izan brzy uzdraví. Je škoda, že po skvělé loňské sezoně začíná tu letošní takto, ale nejdůležitější je, aby se dokázal vrátit silnější než předtím. V mém případě jsem rád za příležitost, kterou mi dává tým Inde GASGAS Aspar, abych se s tímto týmem vrátil do kategorie, kterou jsem v roce 2014 opustil. Všechno je jinak než před deseti lety, beru to jako zkušenost a další trénink na mistrovství světa MotoE. Chci se dál učit od svých soupeřů, kteří budou na jiné úrovni, protože jezdec se nikdy nepřestane učit. Je to pro mě velká výzva, bude zvláštní vrátit se do střední kategorie, ale pomůže mi to dál pracovat na svém cíli v MotoE. Nebudu mít adaptační období, protože moji soupeři už tři dny testovali v Portimau, ale vydám ze sebe to nejlepší.“