vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Red Bull KTM Ajo zahájil přípravu na sezonu

Foto: Red Bull KTM Ajo
Red Bull KTM Ajo zahájil přípravu na sezonu
24.11.2022
 

Pedro Acosta a Albert Arenas absolvovali intenzivní pracovní den v rámci soukromého testu v Jerezu.


Dva týdny po skončení sezony 2022 se Red Bull KTM Ajo vrátil do práce a začal se připravovat na nadcházející kampaň. Oba jezdci Moto2 zahájili práci na roce 2023 soukromým testem na okruhu Jerez - Angel Nieto. Pedro Acosta pokračoval po boku svého týmu pro příští rok, zatímco Albert Arenas poprvé pracoval se svým novým personálem.
Acosta ukončil své aktivity v roce 2022 v neděli na andaluském okruhu. Podmínky mu umožnily využít den naplno. Nedávno vyhlášený nováček roku Moto2 absolvoval celkem 76 kol, v nichž se mohl soustředit na své cíle pro předsezonní období 2023.
Arenas využil testovací den k tomu, aby se přizpůsobil svému týmu a našel v něm dobrý pocit, přestože podmínky na trati nebyly v pondělí kvůli dešti nejpříznivější. Jezdec týmu Red Bull KTM Ajo Moto2 absolvoval celkem 38 kol (23 na suchu a 15 na mokru) a byl z této nové etapy nadšený. Den zakončil s tím, že se zaměřuje na příští rok.
Acosta a Arenas se vrátí k práci v roce 2023, kdy 14. a 15. března proběhne další test na okruhu Jerez - Angel Nieto.

Pedro Acosta
„Byl to velmi produktivní test. Mohli jsme si vyzkoušet mnoho věcí a výsledky, kterých jsme na tomto testu dosáhli, byly dobré. Z Jerezu odjíždíme s dobrou chutí v ústech a s jasnými cíli pro další předsezónní testy.“

Albert Arenas
„Po několika prvních dnech práce s týmem mám z motorky a týmu velmi pozitivní pocit. Měli jsme čas poznat každého člena týmu a pracovat, co nám počasí dovolilo. Na suchu jsem se mohl dobře adaptovat na motorku a mohl jsem jezdit i na mokru, abych zlepšil svůj cit na motorce a trénoval starty. Nebyl to ten nejdokonalejší den, ale byl to produktivní test a jsem velmi rád, že po něm můžu jít do zimní přestávky. Těším se, až se vrátím k jízdě na této motorce a s týmem začnu rok 2023“