KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. září do 2. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Salač bere Rakousko jako druhý domácí závod

Foto: Gresini Racing
Salač bere Rakousko jako druhý domácí závod
17.08.2022
 

Tým Gresini Racing Moto2 je po týdenní přestávce připraven vrátit se na trať, a to v Rakousku, na Red Bull Ringu, 4 348 m dlouhém okruhu postaveném v roce 1997.


Pro opa piloty italského týmu bude Red Bull Ring novou výzvou. Okruh samotný bude mít tento víkend nové uspořádání, protože v druhé zatáčce byla vybudovaná šikana a zatáčka nyní je označená jako 2a a 2b.
Filip Salač přijíždí z Velké Británie s pozitivními pocity poté, co dosáhl svého nejlepšího výsledku v kategorii Moto2. Tento víkend se zaměří především na brzdný bod. Poté, co během GP na Silverstone našel se svým Kalexem vynikající cit, cítí jezdec s číslem 12, že se může ještě zlepšit, aby byl schopen vybojovat další top10 v závodě, který považuje za svůj druhý domácí.
Alessandro Zaccone také přichází z pozitivního víkendu. Volné tréninky využije k práci na závodním tempu a k dalšímu růstu s cílem projet cílem v bodované zóně.

Filip Salač
„Po Silverstone je pocit z motorky úžasný, motorka je perfektní. Teď se musím trochu zlepšit v Rakousku, kde se budu muset naučit i nové uspořádání. Trať nepatří mezi nejtěžší v šampionátu, je to pro mě trochu jako domácí závod a budu se snažit udržet se v první desítce stabilně po celý víkend. Nemůžu se dočkat, až se vrátím na trať, budu se bavit a pracovat stejně tvrdě jako dosud“

Alessandro Zaccone
„S posledním závodním víkendem na Silverstonu jsem opravdu spokojený, našli jsme dobrou pracovní metodu a nyní jezdíme docela rychle. Co teď musíme zlepšit, je závodní tempo, což bude náš hlavní cíl tady v Rakousku. Nebude snadné najít nejlepší nastavení, budeme muset hodně pracovat. Jsem velmi zvědavý na novou šikanu, bude to určitě zábava“