CzechBike Yamaha MotoGP 950 all
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

100 kilometrů šampiónů – Tavullia

Foto: Mooney VR46 Racing Team
100 kilometrů šampiónů – Tavullia
28.11.2022
 

Na Rossiho ranči proběhl tradiční závod flat-track.


Po sobotním zastavení závodu kvůli povětrnostním podmínkám, které způsobily, že se trať stala nesjízdnou, začaly v neděli za úsvitu práce na obnovení optimálních podmínek pro závod. Dlouhá a pečlivá práce traťového týmu na zajištění bezpečnostních standardů a optimální podmínky pro show se vyplatila.

Zahřívacím tréninkem tak konečně začal závodní den, který fanouškům nabídl 100 kilometrů závodění. Den volna zvyšuje očekávání jezdců a nadšení fanoušků, kteří se na Motor Ranch přišli podívat i díky krásnému slunečnému dni. Pšeničné placky Piadina, sendviče, vin Brûlé a kaštany, hlasitá hudba, zábava a legrace. To vše v obležení nadšenců motocyklového závodění.

Od startu do cíle závodu se o vítězství praly dvojice Rossi/Marini a Bartolini/Baldassarri. A jak to dopadlo v cíli? Osmý ročník závodu 100 km šampiónů v konečném pořadí ovládla dvojice Bartolini/Baldassarri, jako druzí dojeli Rossi/Marini a třetí Vietti/Antonelli.

„Věděli jsme, že Elia a Balda jezdí velmi rychle. Bojovali jsme od startu do cíle, přesto jsme skončili druzí. Byl to skvělý víkend. Závod je každým rokem více a více vyrovnaný. Byl to nejlepší způsob, jak zakončit sezónu,“ okomentoval víkend jeho pořadatel – Valentino Rossi.